Franču valoda Francijā

Francijas institūts sadarbojas ar 2 mācību centriem: CAREL Ruajānā un CAVILAM – Alliance française Višī. Abi mācību centri piedāvā nodarbības pusaudžiem un pieaugušajiem.

CAREL audiovizuālais valodu mācību centrs ir dibināts 1966. gadā, tas ir Puatjē Universitātes akreditēts un var lepoties ne vien ar profesionāliem skolotājiem, individuālu attieksmi un pārdomātām mācību programmām, bet arī ar modernu aprīkojumu interaktīvai valodas apguvei un plašu sporta aktivitāšu klāstu jauniešiem.

Apgūstiet franču valodu Atlantijas okeāna piekrastē!

Mācību centra interneta vietne: http://www.carel.org

 

NODARBĪBAS PIEAUGUŠAJIEM RUAJĀNĀ 2020. GADĀ

NODARBĪBAS JUNIORIEM RUAJĀNĀ 2020. GADĀ

 

CAVILAM – Alliance française ir Višī pilsētas un Klermonferānas universitāšu dibināts mācību centrs, kurš darbojas kopš 1964. gada.

2012. gadā mācību centrs pievienojās starptautiskajam Alliance française tīklam un ieguva nosaukumu CAVILAM – Alliance française.

Mācību centrs atrodas pašā Francijas sirdī, gleznainā reģionā. Višī ir ideāla vieta, kur iepazīt franču dzīves stilu, pilsēta, no kuras paveras ceļi uz jebkuru Francijas nostūri.

CAVILAM – Alliance française – Alliance française atrodas divu soļu attālumā no Višī pilsētas centra, 9000 m² plašās modernās mācību telpas ir nodrošinātas ar mūsdienīgu tehnisko aprīkojumu, lai sniegtu studentiem un skolotājiem visplašākās valodas apguves iespējas.

Mācību centra interneta vietne: https://www.cavilam.com/

 

NODARBĪBAS PIEAUGUŠAJIEM VIŠI 2020. GADĀ

NODARBĪBAS JUNIORIEM VIŠĪ 2020. GADĀ

  

 

2018. GADA DALĪBNIEKU PIEREDZE RUAJĀNĀ

“Esmu ļoti apmierināta, ka izvēlējos mācīties 2 nedēļas, jo viena nedēļa tiešām ir par īsu. Kursi noņēma “bloku” runāšanai. Pasniedzēji atrod tēmas, kas varētu interesēt grupā esošiem skolniekiem un tad ar dažādām metodēm māca runāt, klausīties, kā arī gramatiku. Esot Francijā, ne reizi nerunāju angliski. Ruajānā paralēli mācībām var izbaudīt klusumu jūras šalkās, cilvēku laipnību un atsaucību. Patiešām iesaku to izbaudīt arī citiem.”

  Ingūna

 

“Mani sauc Mārtiņš Mārcis Gelažis. Pagājušajā vasarā pavadīju mēnesi Rujānā. Dzīvoju viesģimenē, kas pavisam noteikti manu pieredzi padarīja vēl spilgtāku. Pirmkārt, tas man deva iespēju praktiski pielietot franču valodu ārpus valodu institūta telpām. Otrkārt, izdevās izveidot lielisku kontaktu ar franču ģimeni, kā rezultātā ik pa laikam sazināmies un vēl ir daži plāni, ko plānojam kopā realizēt. Tā kā es biju pietiekoši ilgu laiku Francijā, pateicoties CAREL centra organizēšanai, bija iespēja iepazīt apkārtējās pilsētas. Man kā vidusskolas skolēnam, kurš mācījies gan Latvijā, gan Anglijā, bija liels pārsteigums, cik viegla un tai pašā laikā produktīva gaisotne valdīja šajā institūtā, piemēram ar vienu no franču valodas profesorēm devāmies uz pludmali, lai kopā pavadītu nedēļas nogali. Šķita ļoti interesants mācīšanas stils, kas paredzēja, ka vienā nedēļā māca divi dažādi skolotāji, un trešajā nedēļā pievienojās vēl trešais pasniedzējs. Manuprāt, tas ir ļoti svarīgi, jo skolēns nepierod pie viena akcenta, tas ļauj uzlabot valodas uztveri un izpratni, neskatoties uz runātajā izcelsmi vai vecumu, kā arī mācīšanās nav tikai darba burtnīcas pildīšana, bet gan dialogu izstrāde, uz kuru pamata pēc tam tiek filmēts video, teksta analīze un dažādi citi interaktīvi mācību veidi, kas man palīdzēja uzlabot savas franču valodas zināšanas.”

Mārtiņš

“Šādā nometnē es piedalījos pirmo reizi, un man palika ļoti labi iespaidi. Franču valodas stundas bija interesantas, noderīgas, un nebija garlaicīgas, jo mēs daudz strādājām grupās un runājām savā starpā franciski. Mūsu skolotāja un visi bērni, kas bija manā grupā, bija ļoti jauki, un, kaut gan daļa grupas viens otru pazina jau otro nedēļu, tāpat bija viegli iejusties. Bez franču valodas citas nodarbības bija pēc izvēles: teātris vai multimediji. Pirmajā nedēļā es izvēlējos teātri. Tas bija ļoti jautri un interesanti. Teātrī bijām 5 cilvēki un mēs filmējām filmu, kuru nometnes beigās rādījām arī pārējiem. Otrajā nedēļā es izvēlējos multimediju, kur mēs galvenokārt gatavojām stop-motion filmiņas. Mani visvairāk saistīja nodarbība, kad ‘’spēlējāmies ar gaismu’’ jeb ar īpašu tehniku taisījām fotogrāfijas ar neparastiem gaismas zīmējumiem – tas bija aizraujoši, jo varēja gan izpausties ar savu radošumu, gan mazliet uzlabot savas fotogrāfijas prasmes, gan pašam pozēt uz fotogrāfijām. Un dienas noslēgumā bija sporta aktivitātes – sērfošana, burāšana vai multiaktvitātes. Pirmajā nedēļā es mācījos sērfot. Man ļoti iepatikās sērfošana, un es labprāt kādreiz sērfotu atkal. Diemžēl mēs sērfojām tikai 2 no 5 nodarbībām, jo viena nodarbība izkrita slikto laikapstākļu dēļ, otrā mēs devāmies braukt ar ūdensslēpēm, un trešajā mēs braucām ar SUP dēļiem. Otrajā nedēļā es izvēlējos multiaktivitātes, bet, tā kā mana otrā nedēļa bija visas nometnes pēdējā nedēļa, tad nebija vairs palicis daudz bērnu un multiaktivitātes mēs bijām tikai divas meitenes, bet man tas ļoti patika, jo mums bija iespēja daudz runāt franciski ar mūsu skolotāju, un mēs varējām izvēlēties, ko gribam darīt. Protams, skumji bija tas, ka daudzi no tiem cilvēkiem, ar kuriem sadraudzējos pirmajā nedēļā, nākamajā jau brauca projām, bet kopumā man viss ļoti patika – nometne bija interesanta, piepildīta, tajā es ieguvu jaunus draugus, izmēģināju daudz ko jaunu, uzlabojat savas franču un angļu valodas zināšanas un tā paliks atmiņā, un es labprāt to atkārtotu!”

Alise

 

“Nometnē pavadījām divas nedēļas. No rītiem bija franču valodas nodarbības, pēc pusdienām, kuras ēdām kafejnīcā pie okeāna – radošās un sporta aktivitātes. Mums vislabāk patika teātra nodarbības. Skolotāji bija jautri, aktīvi, ar labu humora izjūtu. Ja kļūdījāmies, nebāra, pārvērta to par joku. Skolotāji prot runāt angliski, kas ir pluss, jo bērni brauc no dažādām valstīm, ir ar dažādu franču valodas zināšanu līmeni. Ģimene, kurā dzīvojām runāja ar mums tikai franciski. Tētis gatavoja franču ēdienus, mamma vienmēr apjautājās, kā mums iet, ko pa dienu darījām, kas patika. Nedēļas nogalē braucām uz akvaparku, tas bija forši. Pilsētā ir daudz apskates vietas, vakaros pludmalē un kafejnīcās notiek koncerti. Okeāns ir milzīgs, un mums bija iespēja redzēt paisumu un bēgumu. Vēl mēs Francijā pirmo reizi pagaršojām austeres. Dienā, kad ieradāmies Ruajāna, Francija uzvarēja Pasaules čempionātā futbolā. Ielās bija daudz atbalstītāju, karogi, mašīnas taurēja visu nakti, cilvēki viens otru sveica. Tas bija neaizmirstams piedzīvojums. Mēs ceram nākamajā gadā atkal piedalīties šajā nometnē.”

Māsas Ance un Liāna

“Ļoti, ļoti ļooti patika! Fantastiska pieredze, noteikti rekomendēju visiem. Progress uzreiz ir jūtams, jo franču valoda ir visur, tajā var ienirt kā okeānā. Valodu var dzirdēt veikalos, transportā, cilvēku sarunās, uzraksti visur ir franču valodā, tos neapzināti iegaumēju. Jauno vārdu uztvere notiek daudz vieglāk un dabiskāk! CAREL pavadīju tikai 5 dienas, bet liekas, ka mēneši. Bija jautri būt grupā ar jauniešiem no Kuveitas. Man tā patika, ka ļoti gribas atkārtot!”

Jekaterina