Krājums

Francijas institūta mediatēka piedāvā daudzpusīgu DVD, CD, grāmatu, spēļu un planšetdatora aplikāciju klāstu, kuru mērķis ir iepazīstināt Latvijas lasītāju ar frankofono kultūru.

 

Digitālais klāsts

Mākslas filmas
Mediatēka piedāvā plašu filmu izlasi ikvienai gaumei. Liela daļa filmu ir pieejamas ar subtitriem angļu un franču valodā.
Kinomīļi novērtēs franču kino klasiku, piemēram, režisoru Fransuā Trifo, Žaka Riveta, Alēna Renē darbus, kā arī filmas ar tādu ievērojamu mūsdienu aktieru piedalīšanos kā Odrija Totū, Žans Dižardēns, Mariona Kotijāra u.c.
Filmas ir iespējams skatīties arī uz vietas mediatēkā, izmantojot ērti iekārtotu telpu, kas aprīkota ar klubkrēslu, DVD atskaņotāju un televizoru.

Dokumentālās filmas
Francijas kultūra ir bagāta un daudzveidīga. Plaša Francijas kultūrai un vēsturei veltīta dokumentālo filmu kolekcija – ceļojumi, vēstures notikumi, kultūras mantojums un ievērojamu personību dzīves gaitas – ļaus iepazīt Franciju īpašā gaisotnē…

Animācijas filmas
Bērni un pusaudži ir vienmēr mīļi gaidīti mediatēkā. Ikviena mazā sirsniņa novērtēs daudzveidīgo multfilmu klāstu, piemēram, „Trotro”, „Barbapapa” vai „Asteriks un Obelikss”. Savukārt lielākos aizraus „Mazā Prinča” un „Robinsona Kruzo” piedzīvojumu pasaule.

Mūzika
Ievērojamu vietu mediatēkas kolekcijā ieņem mūsdienu Francijas izpildītāju mūzikas ieraksti – Bénabar, Indochine, Stromae, kā arī tādas franču šansona zvaigznes kā Edīte Piafa, Šarls Aznavūrs vai Žoržs Brasēns. Klasiskās un pasaules mūzikas, džeza, popa un elektroniskās mūzikas ieraksti – to visu aicinām iepazīt vai atklāt no jauna mediatēkā!

Spēles un aplikācijas planšetdatoros
Vairākas aplikācijas, sakopotas tematiskās mapītēs, ir pieejamas ikvienam mediatēkas apmeklētājam, kurš izklaidējošā un aizraujošā veidā, klejojot virtuālajā pasaulē, vēlas uzlabot franču valodas zināšanas. Tādējādi gan bērni, gan pieaugušie var izzināt un apskatīt muzejus un bibliotēkas, sagatavoties braucienam uz Franciju, spēlēt mūzikas instrumentus vai vienkārši ceļot internetā.

Videospēles
Videospēles ir domātas jebkura vecuma interesentiem, tās sekmē radošumu un dažādo franču valodas apguves procesu. Francijas institūta mediatēka šobrīd ir vienīgā šāda veida iestāde Latvijā, kurā pieejamas videospēles, turklāt digitālo jaunieguvumu klāsts tiks periodiski atjaunināts. Vienatnē, kopā ar ģimeni vai draugiem, bērns vai pieaugušais – ikviens būs gaidīts videospēļu telpā! Pirms spēles aicinām iepazīties ar videospēļu lietošanas noteikumiem un piedāvāto spēļu klāstu.

 

Lasīšana

Literatūra
Mediatēkā rodama liela franču literatūras bagātība un dažādība. Ikviens lasītājs var lasīt uz vietas vai saņemt līdznešanai tādus franču klasiķu darbus kā Albēra Kamī „Mēris”, Marsela Prusta „Zudušo laiku meklējot”, Stendāla „Parmas klosteris”, Moljēra „Tartifs”, kā arī mūsdienu franču autoru romānus, piemēram, Mišela Velbeka „Karte un teritorija”, Gijoma Miso „Rītdiena” u.c.

Uzziņu literatūra
Mediatēkas krājumā pieejamas vērtīgas grāmatas par visdažādākajām tēmām – vēsturi, ģeogrāfiju, politikas un sociālajām zinātnēm, mākslu, kino, mūziku… Liela daļa no tām, aptverot plašu tēmu loku, ir akadēmiska satura literatūra.

Komiksi
Nozīmīgu mediatēkas krājuma daļu veido arī izcilākās franču komiksu sērijas, kā, piemēram, „Gaston Lagaffe”, „Blake et Mortimer”, „Adèle Blanc- Sec”…

Grāmatas bērniem
Mediatēkas bērnu stūrītis ir vieta, kur paši mazākie, vēl tikai apgūstot lasītprasmi, var patīkami pavadīt laiku, pārlapojot bilžu albumus vai klausoties audio grāmatas. Lielākie var doties brīnumainos piedzīvojumos ar Šarla Pero, Pjēra Gripari un citu pasaku varoņiem.

Franču žurnāli un periodiskie izdevumi – brīvi pieejami ikvienam
Mediatēkas preses izdevumu izlasē, kurā ietilpst apmēram četrdesmit dažādi Francijas žurnāli un laikraksti, iespējams iepazīties ar jaunākajiem notikumiem Francijā un pasaulē.

Francijas institūta mediatēka ir vienīgā vieta Latvijā, kas piedāvā tik plašu materiālu klāstu par mūsdienu Franciju.

Franču valodas apmācība, izmantojot „Bibliotēku franču valodas apguvējiem”

Mediatēka piedāvā apjomīgu materiālu klāstu franču valodas apguvei „Bibliotēku franču valodas apguvējiem”. Gan iesācējs, gan prasmīgs valodas lietotājs tajā atradīs dažādus pedagoģiskos materiālus, lai celtu savu franču valodas zināšanu līmeni:

Adaptētā literatūra (A1-A2-B1-B2)
Franču valodas mācību grāmatas bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem
Pedagoģiskie un didaktiskie izdevumi
Skaidrojošās un divvalodu vārdnīcas…
„Bibliotēkas franču valodas apguvējiem” krājums palīdzēs ikvienam interesentam, kurš, sākot apgūt franču valodu, jūtas kā nevarīga kūniņa, attīstīties un atraisīties, lai vēlāk droši dotos patstāvīgā lidojumā!

Mediatēkā pieejami arī mācību materiāli, lai sagatavotos DELF, DALF un TCF eksāmeniem.