Kultūra

Francijas – Latvijas sadarbībai ir ievērojama vieta Francijas institūta darbībā. Apmaiņas veicināšana mākslas, literatūras, kino, audiovizuālās un skatuves mākslas jomā ir viens no tā pamatvirzieniem.
Pateicoties sadarbībai ar uzticamiem un ieinteresētiem Francijas un Latvijas partneriem, visa gada garumā Francijas institūts piedāvā bagātu, daudzveidīgu un augstvērtīgu kultūras notikumu programmu.

 • Kultūras notikumi Francijas institūtā
  Francijas institūta telpās tiek rīkoti muzikāli priekšnesumi, kino vakari, tikšanās ar rakstniekiem. Šie pasākumi ir bez maksas, un tajos piedalīties ir aicināts ikviens: Kino klubs, MyFrenchFilmFestival, Baltā nakts, Muzeju nakts, interaktīvas izstādes (piemēram, „Vīna pagraba aromāti”) …
 • Citi sadarbības veidi
  Izglītības iespējas, stipendijas un mākslinieku rezidences

  Francijas institūta interneta vietnē tiek regulāri publicēti prakses un mācību piedāvājumi studentiem un kultūras jomas profesionāļiem, kā arī aicinājumi pieteikties mākslinieku rezidencēm Francijā.
  Francijas institūts veicina franču rakstnieku viesošanos Latvijā, piedāvājot iespēju uzturēties Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā.
  Latvijas Kultūras ministrijas pakļautībā esošā Rakstnieku un tulkotāju māja iekārtota 18. gs. Ventspils rātsnama ēkā, un atlases kārtībā, visdažādāko projektu ietvaros, uzņem rakstniekus un tulkotājus.