Jaunumi - aprīlis 2021

Jauna franču komiksu izlase

Aprīlī Francijas institūta mediatēkas kolekciju papildina jauna franču komiksu izlase!

Tie, kas sekojuši līdzi Riāda Satufa stāstam pirmajās trīs komiksa Nākotnes arābs” daļās, priecāsies no jauna satikt galveno varoni arī ceturtajā daļā, kas vēsta par laiku no 1987. līdz 1992. gadam.

Ja esat iemīļojuši franču-marokāņu autores Leilas Slimani romānus, aicinām jūs iepazīt arī viņas talantu komiksu žanrā – grāmatā Goda vārdi”, ko ilustrējusi Letīcija Korina.

Abās Penelopes Bažiē grāmatas Bikšotās: sievietes, kuras dara tikai to, ko grib daļās jūs varēsiet iepazīt aizraujošus dzīvesstāstus par meitenēm un sievietēm, kuras savas dzīves laikā pārvarējušas aizliegumus un sociālās normas, ko radījis seksisms un patriarhāts.

Paši mazākie var dzīvot līdzi mazā ēzelīša Ariola piedzīvojumiem Emanuela Gibēra un Marka Butavāna grāmatās Ariols: mazs ēzelītis kā jūs un es” un Ariols: bruņinieks zirgs”.

Un visbeidzot vēl viena grāmata bērniem, Kamijas Žurdī komikss Vermilioni” par Žo, kura, piknika laikā aizbēgusi no ģimenes, pastaigājas pa mežu, satiekot dažādus noslēpumainus un brīnumainus radījumus.

 

Lai rezervētu komiksus un pieteiktu mediatēkas apmeklējumu, lūgums rakstīt uz mediateka@institut-francais.lv.