Jaunumi - marts 2021

Frankofono filmu jaunumi

Martā Francijas institūta mediatēka jums piedāvā kritiķu un publikas augsti novērtētu frankofono filmu jaunumu izlasi. 

Jaunāko DVD vidū atradīsiet labi zināmā režisora Fransuā Ozona filmu “Paldies Dievam”. Šī filma, kas 2019. gada Berlinālē saņēmusi žūrijas Grand Prix, ir iedvesmojusies no patiesiem notikumiem un stāsta par tiesas prāvu, ko uzsākuši upuri, kas bērnībā cietuši no seksuālās vardarbības baznīcā.  

Arī režisora Ladža Lī pirmā pilnmetrāžas filma “Nožēlojamie” smēlusies iedvesmu reālajā dzīvē, turklāt saņemot četras Cēzara balvas un vienu Oskara nomināciju. Ierosme šīs sociālās drāmas izveidei radusies, pateicoties režisora nofilmētajai policijas vardarbībai. 

Ja vēlaties ko poētiskāku un jutekliskāku, mēs jums iesakām Selīnas Siamas filmu “Lēdijas portrets ugunī”, kas 2020. gadā saņēmusi Cēzara balvu par labāko operatora darbu. Tas ir mīlas stāsts starp gleznotāju Mariannu un grāfienes meitu Eloīsi, kuras portretu Mariannai ir uzdots uzgleznot. 

Tiem, kas labprātāk izvēlas komēdijas, pareizā izvēle būs Kristofa Onorē filma “212. istaba”. Šajā romantiskajā komēdijā lieliskā Kjara Mastrojani atveido Mariju, kura grimst pārdomās par savu laulību, kamēr viņu apciemo vairāki iedomāti tēli. 

Un pašiem mazākajiem mediatēka piedāvā animācijas filmu “Kukainīši 2: Uz tāltālo krastu”, kas seko skudru, bizbizmārīšu un citu kukaiņu piedzīvojumiem. 

 

Lai rezervētu filmas un pieteiktu mediatēkas apmeklējumu, rakstiet uz mediateka@institut-francais.lv.