Grāmatu izlase bērniem

Atnāc pie mums kādā pēcpusdienā, lai uzzinātu, kā krokodilam Kroko izdevās bērnus pierunāt apēst puravu zupu, noskaidrot Mīļumiņa noslēpumaino pazušanu un noskatīties mazā vilciņa Lieldienu olu medībās!

 

Žans Lerojs, Ella Šarbona ‘’Fri kartupeļu zupa’’

Žans Lerojs dzīvo Francijas ziemeļos un kopš 2010. gada velta savu dzīvi rakstīšanai. Ella Šarbona, kopš 2008. gada, kad viņa kļuva par mammu, ir brīvmāksliniece, kas ilustrē jauniešu literatūru.

Daudzas mammas lauza galvu, kā pierunāt bērnus kaut ko nogaršot un izdomā mazus mazītiņus melus. Šajā stāstā lielais krokodils uzvāra zaļu puravu zupu, un izdomā neticami smieklīgu paskaidrojumu, lai pierunātu bērnus paēst. ‘’Fri kartupeļu zupa’’ ir smieklīga grāmata, kas patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem.

 

Orianna Lemanda. Eleonora Tujier ‘’Mazais vilciņš un Lieldienas’’

Orianna Lemanda, jauniešu literatūras autore, dzīvo ar vīru un bērniem Bretaņā. Viņa vada pasākumus un raksta grāmatas. Savukārt, Eleonora Tujē ir stiliste, kura kopš 2007. gada velta visu savu laiku jauniešu grāmatu ilustrēšanai un šobrīd dzīvo Francijas dienvidos.  Kādu dienu mazā vilciņa mammas izlēma radīt veselu brīnišķīgu grāmatu sēriju par vilciņu.

Šodien mazā vilciņa piedzīvojumi ir kļuvuši par klasiku. Šajā krāsainajā grāmatā par Lieldienām, mazai vilciņš dodas Lieldienu olu medībās! Viens šokolādes zaķis tur, viena vistiņā kaut kur citur. Un hop! Tās visas ir mazā vilciņa grozā. Mazais vilciņš ir jautrs uz aizkustinošs.

 

Magali Leuše ‘’Mīļumiņš ir pazudis’’

Magali Leuše ir bērnu grāmatu autore un ilustratore. Viņa dzīvo un strādā Parīzē, un regulāri organizē pasākumus bērniem.

Bērniņš un Mīļumiņš ir labākie draugi, viņiem patīk spēlēties kopā. Kādu dienu Mīļumiņš aizkrīt aiz dīvāna un jūtas nedaudz vientuļš kopā ar aizmirstām noputējušām rotaļlietām. Laimīgā kārtā mamma Mīļumiņu izglābj un Bērniņš var aizmigt mierīgi, piespiedis sev atrasto Mīļumiņu. Mīļa un aizraujoša grāmata.