Sagatavoties dzīvei Francijā

KĀ PIETEIKTIES STUDIJĀM

Visiem Eiropas studentiem pieteikšanās pirmajam studiju gadam notiek tiešsaistē, izmantojot platformu Parcoursup. Sākot ar otro kursu un turpmāk, pieteikšanās notiek jau attiecīgajā augstākās izglītības iestādē.

Studentiem, kuri nav Eiropas Savienības pilsoņi, bet pastāvīgi uzturas Eiropā:

  • pieteikšanās pirmajam studiju gadam tiek veikta pēc attiecīga pieteikuma iesniegšanas (Demande d’Admission Préalable (DAP)) laika periodā no novembra līdz janvārim
  • pieteikšanās otrajam studiju un turpmākiem studiju gadiem notiek attiecīgajās augstākās izglītības iestādēs.

STIPENDIJAS

Katru gadu Francijas institūts piešķir stipendijas studentiem, jaunajiem pētniekiem un skolotājiem no Latvijas. Sekojiet mūsu Facebook lapai, lai saņemtu aktuālos piedāvājumus, iepazītos ar sludinājumiem par pieteikšanos stipendijām mūsu lapā, kas veltīta stipendijām.

NODERĪGA INFORMĀCIJA

Visa nepieciešamā informācija, lai veiksmīgi uzsāktu studijas Francijā: dzīvesvieta, sociālā nodrošinājuma sistēma, bankas konts un citi noderīgi padomi.

IEPAZĪT TUVĀK

Campus France ir izveidojis pilsētu aprakstus, kas jums atvieglos iekārtošanos jaunajā dzīves vietā un iepazīšanos ar jauno vidi. Šajos aprakstos iekļauti noderīgas informācijas kopsavilkumi, ieteikumi pilsētas iepazīšanai, kontakti un informācija par studentu apvienībām un vietējām aktivitātēm.

CAMPUS FRANCE FRANCIJAS INSTITŪTĀ LATVIJĀ

Campus France pārstāvji jums palīdzēs orientēties un izvēlēties studiju programmu Francijā. Noderīga informācija, pieteikšanās studijām, ikdienas dzīve, stipendijas... Esam gatavi sniegt jums konsultācijas un atbildēt uz jebkuru jautājumu katru ceturtdienu no plkst. 15:00 līdz 18:00 Campus France telpā institūtā.

Uz konsultāciju ir iespējams pieteikties arī citā dienā, iepriekš sazinoties ar Campus France pārstāvjiem un vienoties par laiku.