“Bezgalīgā pasaule”

Ekodizaina izstādes veidā tapusī izstāde “Bezgalīgā pasaule” ir slavenā franču  komiksu autora Kristofa Blēna (Christophe Blain) komiksa  “Bezgalīgā pasaule” (« Le Monde sans fin ») adaptācija. Tā tapusi kā Francijas institūta Latvijā iecere veicināt sabiedrības izpratni par ekoloģiskās pārejas jautājumu visā pasaulē. Šo jautājumu ar izstādes palīdzību ir aktualizējis Francijas institūtu, Franču alianšu un to partneru tīkls visā pasaulē.

Ideja par grāmatu “Bezgalīgā pasaule” radās slavenajam komiksu autoram Kristofam Blēnam, tiekoties ar inženieri Žanu-Marku Jankoviči (Jean-Marc Jancovici), enerģētikas un klimata jautājumu speciālistu. Tā piedāvā padziļinātas, humora pilnas pārdomas par klimata pārmaiņu cēloņiem un sekām. Uzreiz pēc tās iznākšanas 2021.gadā grāmata guva milzīgus panākumus. Šis komiksu albums ir tulkots vairākās valodās un ir visvairāk pārdotā grāmata Francijā 2022.gadā (vairāk nekā 500 000  eksemplāru).

Šī izstāde pēta komiksu vides un enerģētikas tēmas, lai labāk izprastu ekoloģisko krīzi, kuru mēs piedzīvojam, un piedāvā veidus, kā reaģēt.

Izstāde no 13. jūnija ir apskatāma Francijas institūta mediatēkā tās darba laikos.