Ukraiņu bērnu zīmējumi

2022.gada marta sākumā ar Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča svētību nodibinājuma Caritas Latvija kuratore Gabriela Kabjēre aizsāka projektu, lai ar mākslas palīdzību palīdzētu Ukrainas bēgļu bērniem. Šī projekta mērķis bija dot bērniem laiku, telpu un iespēju rehabilitēties no Krievijas agresijas Ukrainā rezultātā gūtajām psiholoģiskajām traumām.

Ukrainas bēgļu atbalsta centrā Rīgā, Kaļķu ielā 1, ir izveidota radošā istaba bēgļu bērniem. Šī nesen atvērtā “mākslas kluba” vadītājs ir Antons Glotovs, un viņam palīdz Kijivas māksliniece Agnesa Lokšina. Viņi  regulāri tikās ar nogurušajiem un kara izbiedētajiem bērniem un centās modināt viņos radošumu. Šo mērķi veiksmīgi izdevās sasniegt. Bērni ne tikai zīmēja, bet veidoja arī 3D mākslas darbus.

Kā viens no pirmajiem tapa “Dzīvības koks”, kas kļuva visiem par laimes un cerību bāku. Mazie mākslinieki veidoja šī koka ziedus un lapas. Pēc visām šausmām, kuras viņi biji pieredzējuši, šis koks iemiesoja gaišāku un prieka pilnu nākotni. Kā nākamā tapa daudzkrāsainā “Lidojošā žirafe” ar diviem spārniem, simbolizējot iztēles brīvību. Bērnu zīmējumos redzami kaķi, suņi, koki un puķes, bet tajos ir atainots daudz kas cits, ko mēs, pieaugušie, esam aizmirsuši. Tā ir labsirdība, kurā viņi ir gatavi dalīties ar ikvienu. Un iespējams tas bija lielākais prieks, ko cilvēki ieraudzīja, atnākot aplūkot šo izstādi.