Gaismas krāsa – utopiskās abstrakcijas

Izstāde Gaismas krāsa, kas veltīta Marka Rotko nāves 50 gadadienas atcerei, ataino piecu mākslinieku veikumu gaismas krāsas izpētē. Neatkarīgi no izmantotā medija – glezniecības, zīmējuma, fotogrāfijas, video, instalācijas vai skulptūras – mākslas darbos novērojamie gaismas efekti, materiāli, krāsas piesātinājums un tonis, kā arī aplūkojamā tēma, mākslinieka iedvesmas avoti, pārstāvētais reģions un tā klimatiskie apstākļi neizbēgami iespaido skatītājam piedāvāto abstrakto tēlu risinājumu.

Izstādē piedalās divi mākslinieki no Francijas: Go Segava un Paskāls Fankonī.

Segava rada skulptūras, kurās nojaušamas trīs dažādas konceptuālas definīcijas telpas izpratnei. Mākslinieks sāk ar gleznojumu uz divdimensiju virsmas un tad pāriet pie trīsdimensiju objekta, kas uzbur iluzoru priekšstatu par smaguma spēka neesamību vai par telpā brīvi peldošu formu.

P. Fankonī, savukārt, kopš 21. gadsimta pirmās desmitgades savās gleznās, zīmējumos, instalācijās un objektos izmanto četras pamatkrāsas ar augstu piesātinājuma pakāpi: elektrozilo, koši sarkano, izteikti dzelteno un gaiši zaļo. Konkrētu optisku variāciju un krāsas metafizisko īpašību iedarbība aizrauj gan pašu mākslinieku, gan viņa skatītājus.