Institūta viesis: Flavio Bonučelli

Šī gada pēdējais institūta viesis – Parīzē dzīvojošais arhitekts, scenogrāfs Flavio Bonučelli, izstādes Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs (2018-2021) Orsē muzejā 2018.gada pavasarī skaistās scenogrāfijas autors. Flavio Bonučelli sadarbojies arī ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, veidojot šīs pašas izstādes LNMM 2020./2021.gada ziemā scenogrāfiju.

 

Tikšanās laikā Flavio Bonučelli pastāstīs par savām darba gaitām, sākot ar studijām Parīzes Laviletes Nacionālajā augstākajā arhitektūras skolā līdz pat savas aģentūras dibināšanai 2014.gadā. Tās ietvaros Bonučelli veidojis daudzu izstāžu scenogrāfisko koncepciju, sadarbojoties ar tādām prestižām Francijas kultūras iestādēm kā Francijas Nacionālā bibliotēka, Verdēnas memoriāls, Lionas Mākslas muzejs, Parīzes Nacionālā opera, MUCEM muzejs Marseļā un daudzām citām institūcijām.

Izvaicāsim viesi par pīlāriem, kuri ir viņa darba pamatā – tieksme pēc harmonijas starp arhitektonisko telpu, mākslas darbu un skatītāju.

Visbeidzot, kopīgi ar Gintu Gerhardi-Upenieci, LNMM Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāju,protams, runāsim par nepieradināto dvēseļu izzināšanas procesu un mākslinieka iedvesmas avotiem, kas ļāva izveidot veiksmīgu šīs ceļojošās izstādes, kura izpelnījās gan franču, gan arī latviešu skatītāju augstu atzinību, scenogrāfiju.