Institūta viesis: Florians Gutjērs

Pasākumu sērija Institūta viesis atgriežas pie saviem apmeklētājiem!

Francijas institūta direktore Veronika Disosuā aicina uz sarunu franču laikraksta Libération žurnālistu Florianu Gutjēru, kurš ir specializējies zinātnes jomā, veic zinātnisko publikāciju kritisko analīzi un pēta ar zinātni un veselību saistītas nepatiesas informācijas apriti.

 

Florians Gutjērs pārstāv izdevumu “Libération”

Florians Gutjērs ir žurnālists, kurš specializējies zinātnes jomā, veic zinātnisko publikāciju kritisku analīzi un pēta ar zinātni un veselību saistītas nepatiesas informācijas apriti. No 2012. līdz 2018. gadam bijis nozīmīgākā medicīnai veltītā televīzijas raidījuma redakcijas dalībnieks, reizi mēnesī vadot zinātniskās metodes hroniku. Sākoties Covid krīzei, 2020. gada sākumā, viņš pievienojās Francijas dienas laikraksta “Libération” redakcijai Checknews, kas piedāvā auditorijas finansēto žurnālistiku.

Florians Gutjērs 2017. gadā izdevis grāmatu “Veselība, zinātne, vai visam var ticēt ?” (“Santé, science, doit-on tout gober ?”), kritiskās domāšanas rokasgrāmata par tīšu vai netīšu nepatiesas informācijas izplatīšanu.