Māksla publiskā telpā. Marseļas, Eiropas kultūras galvaspilsētas 2013 pieredze.

Francijas institūts Latvijā kopīgi ar citiem EUNIC Latvia tīkla parteriem aktīvi iesaistījies Latvijas pilsētu pieteikumu sagatavošanā ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas (EKG) 2027 godu.
Šī gada 23.aprīlī Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes un domnīcas « CultureLab » piedāvātā tiešsaistes semināru cikla “Nākotnes radošās pilsētas” 8. semināra tēma ir “Māksla publiskā telpā. Marseļas, Eiropas kultūras galvaspilsētas 2013 pieredze”.

Francijas institūta piedāvātie franču lektori būs Sebastjēns Kavaljē, Marseļas pašvaldības kultūras nodaļas vadītājs, Loiks Maņāns, projekta GR2013 direktors, un Žans Sebastjēns Stēls, FAI-AR direktors. S. Kavaljē pastāstīs par Marseļas 2013 pieredzi no pilsētas administrācijas skatu punkta, kā arī EKG ietvaros īstenoto projektu ietekmi uz pilsētas attīstību. Latvijas auditorijai noteikti būtu interesanti uzzināt par GR2013 – 365 km garām pilsētas, piepilsētas un dabas takām, kuras vienkopus īstenoti ar mākslu, ekoloģiju un pilsētplānošanu saistīti projekti. FAI-AR savukārt ir pirmā mākslas skola Eiropā, kurā galvenā disciplīna ir māksla publiskā vidē. Ž.S. Stēls iepazīstinās ar skolas īstenotajiem performanču un izstāžu publiskā telpā projektiem.

Semināra darba valoda: angļu
Reģistrēšanās semināram līdz 23.aprīlim: https://bit.ly/3dSo
Vairāk informācijas: https://culturelab.com/eiropas-kulturas-galvaspilseta-2027/