Literāra tikšanās ar Olivjē Gezu

Literāra tikšanās un saruna par Eiropas kultūru ar franču rakstnieku un žurnālistu Olivjē Gezu, grāmatas “Lielais ceļojums” (Le Grand Tour) autoru.

Par godu Francijas prezidentūrai ES Padomē franču rakstnieka un žurnālista Olivjē Geza (Olivier Guez ) vadībā tapis autoru kolektīva izdevums “Lielais ceļojums” (Le Grand Tour, izdevniecība Grasset, 2022.), kurā divdesmit septiņu Eiropas valstu rakstnieki stāsta par vietām, kas atsauc atmiņā Eiropas kultūru un vēsturi.

Iepriekš nepublicētajos stāstos un novelēs, kas veido šo izcilo kolekciju, savijas atmiņas, skatījumi uz Eiropu, tās miesu un asinīm. Grāmata ir kosmopolītiska, zinātkāra un humānistiska antoloģija, kas ieskicē mainīgo 21.gadsimta 20.gadu sākuma Eiropas mentālo karti.

Grāmatas autors tās nosaukumu skaidro šādi: Lielais ceļojums 18.gs. jaunos aristokrātus veda no Eiropas ziemeļiem līdz Vidusjūras krastiem, nolūkā izglītoties un papildināt savas zināšanas par citām zemēm un tautām. Mūsu daudz pieticīgākais Lielais ceļojums klaiņo Eiropas šķietamībā un aicina savus lasītājus ceļojumā, iekāpjot utopiskā Eiropas-trans-ekspresī – vilcieni atkal ir modē, tā saka. Tas stāsta par likteņiem, pilsētām un ainavām. Tas izvērtē šodienas Eiropu. Tas bieži atgriežas atpakaļ laikā, mēs esam sens kontinents. Tas ataino vēl iepriekš nepublicētu mūsdienu Eiropas literatūras panorāmu, Eiropas pašportretu, ko veido tās rakstnieki, labākie kontinentā.