„Eiropas skaņas” – Koms Giršigs

Septembrī Eiropas Savienības valstu kultūras institūtu tīkls Latvijā EUNIC, kas katru gadu īsteno Eiropas kultūras izplatībai veltītus projektus, trešo sezonu pēc kārtas sadarbībā ar Latvijas Radio 5 piedāvā raidījumu ciklu Eiropas skaņas. Projekta galvenais mērķis ir pievērst uzmanību valodu un kultūru daudzveidībai, apvienojot sarunu un mūziku. Vairāki jauni Eiropas aktīvisti tiek aicināti apspriest sev aktuālas tēmas un piedāvāt savu mūzikas izlasi.

Franču viesis ir vides aktīvists Koms Giršigs. Aicinām uz tikšanos ar Komu Latvijas Radio 5 ēterā sestdien, 18.septembrī, plkst.14.00, lai uzzinātu par viņa darbiem un iecienītākajām dziesmām. Pēc raidījuma būs pieejams tā raidieraksts.

Divdesmit sešus gadus vecais Koms Giršigs nāk no Buloņsirmēras. Beidzis inženierzinātņu skolu un Zinātņu fakultāti, viņš nodibināja biedrību Jaunie klimata vēstnieki un aktīvi darbojās dažādās citās biedrībās un kustībās (CliMates, On Est Prêt). Kopš 2016. gada viņš aktīvi seko ANO klimata jautājumiem. 2019. gadā viņš pārstāvēja Francijas jauniešus ANO Pasaules klimata jaunatnes samitā. 2020. un 2021. gadā viņš uzsāka divas tiesvedības saistībā ar 5G, lai piedāvātu alternatīvu veidu “par vai pret”, jo īpaši cenšoties uzsvērt tehnoloģiskās infrastruktūras ekoloģisko un klimatisko novērtējumu trūkumu. Viņš bieži uzstājas plašsaziņas līdzekļos un konferencēs par dažādām ar ekoloģiju saistītām tēmām (klimats, bioloģiskā daudzveidība, digitālās tehnoloģijas, sarunas, okeāns utt.).

 

Projekts rīkots sadarbībā ar Latvijas Radio 5, EUNIC Latvija, Gētes institūtu, Ziemeļu padomi, Dānijas Kultūras institūtu, Britu padomi, Spānijas vēstniecību.