Biežāk uzdotie jautājumi par Institūtu

KURSI

1. Kad ir pēdējais brīdis, lai pieteiktos nodarbībām?

Nodarbībām var pieteikties tikmēr, kamēr grupās ir brīvas vietas. Ja ir priekšzināšanas franču valodā, pastāv iespēja pievienoties grupām, kuras uzsākušas mācības, ar nosacījumu, ka grupā ir brīvas vietas.

2. Kurās dienās un laikos ir nodarbības?

Nodarbību grafiks tiek publicēts Francijas institūta mājas lapā aptuveni mēnesi pirms nodarbību sākuma. Nodarbības tiek organizētas 1-2x nedēļā darba dienās vai 1x nedēļā sestdienās. Vasaras periodā piedāvājam intensīvos kursus.

3. Kādā valodā noris franču valodas nodarbības?

Nodarbības tiek vadītas pēc iespējas tikai franču valodā.

4. Cik dalībnieku ir grupā?

Parasti grupās ir 7-12 dalībnieki.

5. Vai Jūs piedāvājat franču valodas nodarbību bērniem no 4 gadiem?

Francijas institūts Latvijā piedāvā franču valodas nodarbības bērniem no 7 gadu vecuma.

6. Kā reģistrēt franču valodas nodarbībām bērnu?

Bērnu franču valodas nodarbībām reģistrē vecāks. Reģistrējoties nodarbībām, jānorāda bērna vārds un uzvārds, bērna dzimšanas dati, vecāka e-pasta adrese un kontakttālruņa numurs.

7.Kādi mācību līdzekļi ir jāiegādājas? Kur tos var iegādāties?

Apstiprinot grupas atvēršanu, studenti saņem informāciju par mācību līdzekļiem, to iegādi grāmatnīcā “Globuss”, Vaļņu ielā 26 vai www.gramatnicaglobuss.lv. Francijas institūta studenti var iegādāties franču valodas mācību materiālus ar 20% atlaidi.

8. Kur es varu atrast Zoom linku savai nodarbībai?

Zoom links tiek nosūtīts mācību sesijas sākumā uz e-pastu un parasti nemainās visas sesijas laikā. Ja ir kādas izmaiņas, studenti saņem ziņu uz e-pastu. Ja links ir nozaudēts, lūgums rakstīt uz kursi@institut-francais.lv

9. Kā es varu pieslēgties studenta profilam?

Reģistrējoties nodarbībām, tiek izveidots profils Francijas institūta studentu platformā. Ja aizmirsusies parole, aicinām spiest uz “Aizmirsāt paroli?”. Automātiski saņemsiet e-pastā saiti, kas ļaus izveidot/atjaunot piekļuvi.

10.Kur es varu apskatīt mājasdarbus un testu rezultātus?

Visi Francijas institūta studenti ir reģistrēti Francijas institūta mācību platformā. Pēc katras nodarbības (tās pašas dienas vakarā vai nākamās dienas pirmajā pusē) skolotāji ievada mācību platformā informāciju par nodarbībā darīto un mājās uzdoto. Studenti saņem šo informāciju automātiski uz e-pastu. Lai apskatītu skolotāja pievienotos pielikumus, jāpieslēdzas studentu platformai, ievadot savu e-pasta adresi un paroli. Ja aizmirsusies parole, aicinām spiest uz “Aizmirsāt paroli?”. Automātiski saņemsiet e-pastā saiti, kas ļaus izveidot/atjaunot piekļuvi. Ja nodarbībām reģistrēts bērns vai pusaudzis, informāciju par mājas darbiem saņem vecāks. Mācību testu rezultāti arī parasti ir apskatāmi studentu platformā.

 

MEDIATĒKA

  • Kādi ir mediatēkas darba laiki?

Mediatēka ir atvērta apmeklētājiem no otrdienas līdz sestdienai. Darba laikus lūgums skatīties šeit.

 

  • Kā es varu iegādāties mediatēkas karti?

Mediatēkas karti iespējams iegādāties uz vietas mediatēkā, maksājot skaidrā naudā. Karti ir iegādājama arī tiešsaistē, sekojot šai saitei.

 

STUDIJAS FRANCIJĀ

  • Kā var saņemt informāciju par studiju iespējām Francijā?

Informācija par studiju iespējām Francijā atrodama, sekojot šai saitei. Jautājumu gadījumā, aicinām sazināties ar Solalu Kanketo: solal.canqueteau@institut-francais.lv

 

PAR INSTITŪTU

  • Kur jūs atrodaties?

Francijas institūts Latvijā atrodas Raiņa bulvārī 9, Rīgā, vienā ēkā ar Francijas vēstniecību Latvijā.
Skatīt atrašanās vietu kartē

  • Kur var novietot automašīnu?

Automašīnu stāvvietu nepiedāvājam. Tuvākās maksas stāvvietas:  Raiņa bulvāris 11, Z. A. Meierovica bulv. 8, Kr. Valdemāra iela 5A, Reimersa iela, Kronvalda bulvārī.

  • Kur var novietot velosipēdu vai skrejriteni?

Velo transporta novietni nepiedāvājam. Aicinām izmantot tuvumā esošo publiski pieejamo velo transporta novietni, kas atrodas Brīvības un Raiņa bulvāra stūrī.

  • Kādus pasākumus jūs rīkojat?

Informāciju par Francijas institūta tuvākajiem pasākumiem pieejama šeit.