mediatekas-jaunumi-culturetheque-februaris-2021-Francijas-instituts-Latvija

Jaunumi - februāris 2021

Februārī mēs jūs aicinām atklāt frankofonās literatūras bagātību un daudzveidību, iepazīstot šoziem iznākušos jaunumus, kas pieejami Francijas institūta digitālajā bibliotēkā “Culturethèque”.

To grāmatu vidū, kas publicētas 2021. gada sākumā, jūs atradīsiet Krievijā dzimušā un uzaugušā Andreja Makina romānu “Armēņu draugs”, kas atklāj neaizmirstamu epizodi no autora bērnības. Tas ir stāsts par draudzību, kura galvenais varonis dzīvo kādā Sibīrijas bērnu namā un kļūst par miesassargu Vardānam – sava vecuma zēnam, kuru citi izsmej viņa vājās veselības dēļ.

Pavisam citā pasaules malā, Detroitā, Žuditas Periņonas romāns “Tur, kur mēs dejojām” stāsta par policistes Iras vadīto izmeklēšanu, bet arī par šīs kaujinieciskās, lepnās un muzikālās pilsētas vēsturi, kuru ir salauzis rasisms un ekonomiskās netaisnības.

Savukārt Marī NDiaje romāna “Atriebība ir mana” varone advokāte Suzana cenšas atrisināt ar Žilu Pransipo saistīto noslēpumu. Šis vīrietis, ko viņa atceras no bērnības, ir ieradies, lai lūgtu Suzanai tiesā aizstāvēt viņa sievu Marlinu, kura ir pastrādājusi nežēlīgu noziegumu.

Šo, kā arī Žana-Filipa Tusāna, Lionela Diroja, Jasminas Rezas un vairāku citu autoru romānu elektroniskās versijas jūs varat izlasīt šeit digitālajā bibliotēkā “Culturethèque”.