Jaunumi - maijs 2021

Maijā piedāvājam jums iepazīties ar Francijas institūta digitālās bibliotēkas “Culturethèque jaunāko literatūras aktualitāšu izlasi!  

Nesen iznākušo romānu vidū jūs atradīsiet Eduāra Luija pēdējo grāmatu “Kādas sievietes cīņas un metamorfozes”. Tāpat kā savos iepriekšējos romānos, arī šajā autors ir smēlies iedvesmu savā dzīvē, šoreiz grāmatu veltot savai mātei. Viņš raksta par to, kā šī sieviete ir cīnījusies, lai izkļūtu no trūcīgas un pazemojumiem pilnas dzīves. 

Savā detektīvromānā “Viņu dvēsele velnam” rakstnieks Marēns Ledans ar daiļliteratūras un fikcijas palīdzību atklāj tabakas industrijas realitāti, kā arī tās izmantoto mārketinga stratēģiju, kuras mērķis ir parādīt smēķēšanu kā kaut ko augsti vērtējamu. Stāsts sākas 1986. gadā, kad tiek aplaupītas divas ar šķidro amonjaku pildītas kravas cisternas ceļā uz cigarešu rūpnīcu, un tas turpinās līdz pat 1990. un 2000. gadiem. 

Žila Leruā grāmata “Rekviēms jaunības draudzenei” ir romāns par draudzību, ko autors ir veltījis savai labākajai draudzenei, kas gāja bojā 1984. gadā izvarošanas rezultātā. Trīsdesmit gadus vēlāk viņas draugs, kas kļuvis par rakstnieku, ir nolēmis atdzīvināt šo fascinējošo, brīvu un gaišo personību, tādā veidā izglābjot, ja ne viņas dzīvību, tad vismaz atmiņas par jauno sievieti. 

 

Šo romānu, kā arī daudzu citu grāmatu elektroniskās versijas atradīsiet “Culturethèque” mājaslapā.