CETURTDIENAS INTERAKTĪVĀ PASAKA

Kas teicis, ka lauki ir mierīga vieta? Pavisam noteikti ne Lielā Ļaunā Lapsa, kas mēģina iekļūt vistu kūtī!

Ceturtdien, 17. decembrī, Francijas institūts Latvijā piedāvā bērniem vecumā no 4 līdz 8 gadiem piedalīties interaktīvā pasākumā – bilžu grāmatas “Lielā Ļaunā Lapsa” tiešsaistes lasījumā.

Šī grāmata, kas 2016. gadā tika apbalvota Angulemas starptautiskajā komiksu festivālā, nu ir tikusi pilnībā pielāgota digitālam un interaktīvam formātam, un lasītājiem tiek dota iespēja izvēlēties, kāda būs Lapsas rīcība. Un tieši to arī šīs “digitālās pasakas” dalībnieki tiks aicināti darīt!

Pasakas lasījuma laikā, kas norisināsies gan franciski, gan latviski, bērni izvēlēsies, ko Lapsai darīt: izrakt tuneli, lai tiktu vistu kūtī, vai arī pilnā ātrumā doties iekšā pa durvīm? Neveiksmes gadījumā Lapsa vienmēr var mēģināt vēlreiz, mainot savu stratēģiju. Varbūt galu galā viņai vistas pat iepatiksies?

Šis pasākums ir daļa no digitālo kultūru festivāla “Digitālais Novembris”, kas šogad pagarinājies līdz pat decembrim. Šis starptautiskais festivāls, kura mērķis ir svinēt digitālās kultūras un to sniegtās iespējas, katru gadu tiek rīkots novembrī.

Pasakas lasījums notiks platformā “Zoom”, un dalībnieki e-pastā saņems saiti, lai piekļūtu pasākumam. Pietiek ar vienu klikšķi, lai bērni varētu pievienoties aktivitātei! Pieslēgšanās platformai “Zoom” iespējama gan caur mājaslapu interneta pārlūkprogrammā, gan “Zoom” aplikācijā.

Lai piedalītos, nepieciešams nosūtīt e-pastu Francijas institūta mediatēkai uz adresi mediateka@institut-francais.lv

“Le Grand Méchant Renard” (2016), Benjamin Renner, éditions Delcourt.