Kino klubs I Vissliktākie

Aprīļa mēneša kino klubs veltīts jauniešiem. Piedāvājam noskatīties divas brīnišķīgas dramatiskās komēdijas: “Vissliktākie” (seanss 3.aprīlī) un “Fifī ” (seanss 17.aprīlī).

 

“Vissliktākie”, rež. Līza Akoka un Romana Gerē
Dramatiska komēdija, 2022, 1’49, filma franču valodā ar subtitriem angļu valodā
Lomās: Malorī Vaneke, Timeo Mao, Joans Eldenbergs u.c.

PIETEIKŠANĀS

Īss filmas sižeta apraksts. Pilsētas Francijas ziemeļos Buloņsīrmēras Pikaso kvartālā plānota filmas uzņemšana. Četri vietējie pusaudži Lilī, Rians, Mailisa un Žesī izturēja aktieru atlasi, lai piedalītos šajā filmā. Visi kvartāla iedzīvotāji ir neizpratnē: kāpēc tika izvēlēti tieši “vissliktākie”?

“Vissliktākie” ir režisoru Līzas Akokas un Romanas Gerē pirmā pilnmetrāžas filma. Šī no sociālās tematikas oriģinālā un reālisma garā uzņemtā filma, kuras veiksme ir pārsteidzoša jauno, neprofesionālo aktieru spēle, stāsta par filmēšanas laukuma kādā no Francijas ziemeļu pilsētām aizkulisēm. Filma, kas ieguvusi vairāku kino festivālu, tostarp Kannu un Angulēmas, atzinību, izpelnījusies arī ļoti augstu Francijas preses izdevumu kritiķu atzinību. 2022 gada Kannu kinofestivālā iegūta balva kategorijā Un certain regard / Īpašais skatījums.