NO BORDO LĪDZ RĪGAI

Jonasa Laklasa projekts “DOORS OF EUROPE”

Francijas institūtā Latvijā eksponētā izstāde iepazīstina ar franču fotogrāfa no Bordo Jonasa Laklasa projektu “Doors of Europe”. Uzsākts 2013. gadā, tas mūs līdz pat šodienai ved ceļojumā uz Eiropas galvaspilsētām, atklājot to ielas un ceļus, kā arī iepazīstinot ar to iedzīvotājiem.

Ikviena no uzzīmētajām durvīm ir saistīta ar divām fotogrāfijām, no kurām pirmā ir garāmgājēja fotogrāfija. Pirms katra portreta garāmgājējs izvēlas vārdu, kas kļūst par paroli šo durvju atvēršanai. Tas ir vārds, kas viņam ir mīļš, ar kuru viņš vēlas dalīties, un tas to atšķir no klasiskās paroles. Otrajā attēlā ir redzama ainava, ko mēs varētu redzēt, nokļūstot otrpus šīm durvīm.

Izvēloties nozīmīgas vietas vai vietas ar iedvesmojošu gaisotni, Jonass mūs ved uz tikšanos ar Eiropas kolektīvo iztēli, būtiskiem un mazākā mērogā svarīgiem vēstures notikumiem.

Durvju attēlus papildina institūta mediatēkā eksponētās Jonasa Laklasa ceļojumu piezīmes. Teksti, fotogrāfijas, zīmējumi, kurus papildina rakstītāja personīgās izjūtas, atklājumi un tikšanās… Šīs ceļojumu piezīmes iegremdē mūs piedzīvojumā, uzsverot šī poētiskā un dokumentālā radošā procesa cilvēcisko dimensiju.

Lai jums labs ceļojums!

 

Izstāde aplūkojama Francijas institūtā Latvijā, Raiņa bulvārī 9, Rīgā, mediatēkas darba laikos.