Institūta viešņa: Izabella Roma

Francijas dzimumu līdztiesības eksperte Izabelle Rome ir iecelta par valsts ministri dzimumu līdztiesības jautājumos jaunajā Elizabetes Bornes valdībā.
Jaunie amata pienākumi diemžēl liek viņai atteikties no nākamajā nedēļā plānotās vizītes Latvijā. Tādejādi pasākums Institūta viesis nevarēs notikt. Paldies par Jūsu sapratni.

Saruna ar Francijas Tieslietu ministrijas augsto ierēdni dzimumu līdztiesības jautājumos Izabellu Romu.

Izabellai Romai “vardarbība ģimenē nav nolemtība”, ne arī “privāta lieta”. Šī augstā ierēdne, sieviešu tiesību asociācijas prezidente, kuru motivē dziļas rūpes par cilvēka cieņu, ir sadarbojusies ar ekspertiem (asociācijām, tiesībaizsardzības iestādēm, veselības aprūpes speciālistiem utt.), lai izstrādātu gan juridiskus, gan izglītojošus līdzekļus, lai apkarotu vardarbību ģimenē.

Papildus savai darbībai Francijā izabella Roma aktīvi iesaistās, daloties pieredzē arī citās Eiropas Savienības dalībvalstīs ar moto “no izpratnes un mobilizācijas uz rīcību”. Tieši šajā kontekstā notiks 2022. gada 2. jūnija saruna Rīgā ar Francijas institūta Latvijā direktori Veroniku Disosuā.

 

Saruna notiks franču un latviešu valodā ar sinhrono tulkojumu.

Ieeja bez maksas, iepriekšēja pieteikšanās obligāta: info@institut-francais.lv