Institūta viesi

Pasākumu sērija “Institūta viesis” turpinās. Šoreiz aicinām uz tikšanos par tēmu digitālās problēmas saistībā ar pašreizējo ģeopolitisko kontekstu, akcentējot hibrīdkaru un tumšo tīmekli.

Divi franču eksperti Kelians Sancs Paskuals un Līvija Tibirna aplūkos šo tēmu un sniegs gan tehniskas, gan ģeopolitiskas atziņas.

Ar tumšo tīmekli, kuram piekļuvi nodrošina īpašas programmas un kurš garantē tā lietotāju anonimitāti, ir saistīti daudzi izdomāti fakti. Tas parasti tiek uztverts kā vide, kurā notiek nelegālas darbības, sākot ar nelegālu vielu tirdzniecību līdz pat algotu slepkavu nolīgšanai. Vienlaikus, tas līdzīgi kā visa kibertelpa, ir saistīts ar ģeopolitiskām problēmām, jo īpaši, kad karš un valstu destabilizācijas centieni iegūst arvien daudzveidīgākas formas. Digitālā joma kļūst par valsts suverenitātes izaicinājumu un vietu, kur notiek cīņa starp valstīm.

Abi mūsu viesi ir kibertelpas ģeopolitikas un ar jaunajām tehnoloģijām saistīto risku pārvaldīšanas speciālisti. Viņi aplūkos tumšā tīmekļa realitāti un ar to saistītos drošības izaicinājumus. Tikšanas laikā viesi pievērsīsies arī pašreizējās situācijas reģionā ietekmei uz kibertelpu.

Līvija Tibirna ir franču uzņēmuma Sekoia.io, kas specializējusies aizsardzības pret kiberdraudiem instrumentu izstrādē, analītiķe, specializējusies kiberdraudu izpētes jautājumos.