LAMPA FESTIVAL, Diskusija “Plastmasas piesārņojums: kā novērst tuvojošos krīzi?”

21. augustā no plkst. 17.00-18.30 aicinām uz diskusiju “Plastmasas piesārņojums: kā novērst tuvojošos krīzi?”

Diskusija, kurai sekos mijiedarbība ar sabiedrību par plastmasas piesārņojumu. Eksperti no Latvijas un ārvalstīm diskutēs ar mazumtirdzniecības nozares pārstāvjiem par plastmasas piesārņojuma apmēru Latvijā, kā arī konkrētiem soļiem, kas būtu jāveic, lai risinātu šo jautājumu.

Francijas institūta īpašais viesis – Džūljens Moro, bezpeļņas organizācijas Plastic@Bay izveidotājs.

Džūljens Moro (Julien Moreau) dzimis Dakārā, Senegālā. Studējis Francijā bioloģiju, vēlāk specializējies sedimentoloģijā. Veicis pēcdoktorantūras pētniecību Aberdīnā, Skotijā, kur iepazinis Skotijas augstienes. Šokēts par piesārņojuma daudzumu apkārtējās ūdenstilpnēs, izveidojis bezpeļņas organizāciju Plastic@Bay, kuras mērķis ir novērst plastmasas piesārņojumu.

 

Ieguvis maģistra grādu starptautiskajā pasākumu vadībā, viņš galvenokārt vēlas piešķirt jēgu savai rīcībai un radīt eko-pilsoņu paaudzi, kura ietekmētu gan politiku, gan atbalstītu NVO vides aizsardzības jautājumos. Šodien, Džūljens Moro, biedrības « piedzīvojumu meklētāju kolektīvs – mana ekoloģiskā skola » direktors un dibinātājs, ir apmeklējis 120 skolas, lai iepazīstinātu skolēnus ar problēmām un ekoloģiskajiem risinājumiem. Papildus darbam skolās, viņš un viņa komanda ietekmē gan uzņēmumus, gan Nacionālo asambleju, izveidojot parlamenta domnīcu priekšlikumu izstrādei ekoloģijas jautājumos.

 

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1637