Klermonferānas kinofestivāla īsfilmu programma

Kinoteātris “Splendid Palace” sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā aizsāk jaunu kino iniciatīvu un piedāvā iespēju noskatīties Klermonferānas īsfilmu festivāla programmu.

Klermonferānas (Clermont-Ferrand) festivāls ir viens no senākajiem, lielākajiem un prestižākajiem īsfilmu festivāliem, ko pasaulē mēroga un reputācijas ziņā mēdz salīdzināt ar Kannu kino festivālu.

Kino pasaulē īsmetrāžas filmas (līdz 30 minūtēm) iekaro arvien lielāku popularitāti, jo tās bieži kļūst par pirmo pakāpienu kino jaunradē jaunajiem talantiem, taču arī pieredzējuši autori mēdz strādāt šajā kino formātā. Īsfilmas izceļas ar žanrisku daudzveidību, kino estētikas meklējumiem. Festivāla laikā katru gadu dažādās sekcijās tiek izrādītas ap 600 jaunu filmu.

11. jūnijā skatāma 1. programma (festivāla ieteikumi), kurā iekļautas īsfilmas JAFFAS APELSĪNS, SAVVAĻAS LASIS (DABAS AICINĀJUMS), JA SAULE RIETĒTU KAILAJĀ OKEĀNĀ, BEZ ELPAS un KLODAS KONSEIJAS BRĪNUMAINIE PIEDZĪVOJUMI.

Savukārt 18. jūnija 2. programma apkopotas filmas par sievietēm, kas nepakļāvās, tostarp KLEPTOMAMMA, OLLA, EGUNGUN RITUĀLS un VALLIJA VENDA.