Vides filmu izlase

Akcijas Zemes mēnesis ietvaros Francijas institūts Latvijā no 10. līdz 30. aprīlim piedāvā trīs vides problēmām veltītu filmu izlasi.

 

  • “Līdzenuma stāsti”, rež. Kristīne Segeci ( 2017, dokumentāla filma, 1’12)

Argentīnas pampā zemes ap Colonia Hansen ir vienas no auglīgākajām pasaulē. Miljons govju ilgus gadus tajās dzīvoja brīvā dabā. Kādreiz teica, ka labākā liellopu gaļa nāk tiek tieši no Argentīnas. Mūsdienās ganāmpulku vietā līdz pat horizontam stiepjas milzīgi ģenētiski modificētas sojas lauki.

  • “Wine Calling”, rež. Bruno Sovārs, 2018, (dokumentāla filma, 1’30)

Pēdējo desmit gadu laikā vīna pasaule piedzīvo satraukuma pilnu laiku, ko rosinājusi jauna vīna darināšanas kultūra, līdzīgi kā pankroks savulaik radās kā pretspars rokam. Gandrīz visā Francijā, bet jo īpaši Oksitānijā šīs, vīna darināšanas kustības aizsācēji ir aizrāvušies ar jauna vīna veida – dabīga un bez mākslīgiem piejaukumiem, radīšanas. Tas ir daudz kas vairāk par bioloģisko vīnu, jo tas iemieso arī emocijas un reaģē, kas nav raksturīgs nevienam citam vīnam. Šis vīns ir brīvais vīns vai vin libre. Filma “Wine Calling” aicina iepazīt šos jaunos vīndarus, kuri piedāvā pārskatīt mūsu attieksmi pret vīnu. Šie vīri un sievas pārstāv lauksaimniecību kustībā. Solidaritāte, ētika un svētkiem piestāvoša, tāda ir jaunā utopija, kas veidojas Francijas vīna laukos! Iepazīsim to!

  • “Jērs”, rež. Jareds Zeleke (2015, drāma, 1’35)

Deviņgadīgā Efraima ģimene dzīvo Etiopijas vulkāniskajās zemēs. Zēnam ir aita vārdā Šuni. Kad Efraima māte mirst bada nāvē, tēvs aizsūta puiku ar viņa aitu pie radiniekiem uz viszaļāko valsts reģionu, tālu no dzimtās puses, kuru smagi skāris sausums. Efraims šajā jaunajā vidē jūtas slikti. Viņa onkulis liek nokaut aitu par godu svētkiem, kas tuvojas. Zēns izdomā stratēģiju, kā izglābt aitu un atgriezties mājās.