Simbolisms Eiropā un Baltijas nāciju identitāte

Noslēdzot izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju aicina uz starptautisku zinātnisku konferenci “Simbolisms Eiropā un Baltijas nāciju identitāte”. Konference ir plānota kā rezumējošais posms zinātnisku ideju un pētījumu apmaiņai saistībā ar Baltijas simbolismu plašākajā šī termina nozīmē un projekta norisē kopumā.

Atsevišķus aspektus nacionālo mākslas skolu ietvaros izcels vieslektori – Daniels Prics (Daniel Prytz), Nacionālais muzejs Stokholmā (Zviedrija), Alge Andrjulīte (Algė Andriulytė), Viļņas Mākslas akadēmija, Vaiva Laukaitiene (Vaiva Laukaitienė), M. K. Čurļoņa Nacionālais mākslas muzejs Kauņā (Lietuva), ilglaicīgi Baltijas reģiona vēstures pētniecības aizsācēji eksperti Francijā Īvs Plasro (Yves Plasseraud) un Suzanna Puršjē-Plasro (Suzanne Pourchier-Plasseraud). Latviju konferencē pārstāvēs Mākslas akadēmijas lektori – Eduards Kļaviņš, Silvija Grosa un Kristiāna Ābele, savukārt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju – kuratores un pētnieces Dace Lamberga, Aija Brasliņa, Edvarda Šmite un Ginta Gerharde-Upeniece.

Konferences tiešraide 29.aprīlī no plkst.10.00 līdz plkst. 19.00 LNMM Facebook lapā. Tiešraides ieraksts būs pieejams arī pēc konferences beigām LNMM Facebook lapā un Youtube kanālā.

Darba valodas: latviešu un angļu.