podcasts Institut francais de Lettonie

Raidieraksts “Franču-latviešu krustpunkti”

“Franču-latviešu krustpunkti” ir raidieraksts, kas veltīts latviešu personību kultūras un personīgo saišu ar Franciju izpētei. Tiekoties ar profesionāļiem, kuri savu dzīvi saistījuši ar franču valodu, mēģināsim saprast, kas padara franču valodu un kultūru tik pievilcīgu, ka tik daudzi cilvēki turpina to mācīties un izmantot profesionālajā jomā. Ar mūsu viesiem runāsim par grūtībām, ar kurām viņi ir saskārušies, mācoties franču valodu, kā arī uzklausīsim viņu anekdotes, kas saistītas ar valodas apguvi un franču kultūru. Uzzināsim arī, ko viņi ir atklājuši par mūsu abu kultūrām, laika gaitā pielietojot franču valodu.

 

podcast Institut francais Lettonie

Epizode Nr. 1 | Sanita Pavļuta Deslandes

Mūsu pirmā viešņa Sanita Pavļuta Deslandes ir sieviete ar daudziem talantiem: bijusī Latvijas vēstniece Francijā, tad Latvijas pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā, šobrīd pilnvarotā vēstniece, Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes darba grupas vadītāja.

Šajā epizodē Sanita Pavļuta Deslandes atskatīsies uz savu profesionālo karjeru, pastāstīs par atšķirībām, ko viņa ir pamanījusi franču un latviešu izteiksmes un domāšanas veidā, kā arī atklās savu paņēmienu, kā pārbaudīt jauno kolēģu franču valodas zināšanu līmeni.

Uz tikšanos 7.martā mūsu pirmajā podkāsta epizodē!

Raidieraksta transkripts latviešu valodā