Cīnīties pret naida kurināšanu internetā: Francijas-Baltijas perspektīve

Svinot Eiropas dienu, Francijas institūti Igaunijā, Latvijā un Lietuvā ielūdz jūs uz konferenci, kas veltīta naidu kurinošu izteikumu regulējumam.

Naidu kurinošu izteikumu interneta vidē izplatība ir kļuvusi par vienu no lielākajiem demokrātiju viscaur Eiropā un pasaulē problēmām. Informācijas strauja izplatība, galēju viedokļu nostiprināšanās sociālajos tīklos, filtru burbuļu ietekme apdraud mierīgu diskusiju organizēšanu digitālajā telpā.

Tomēr platformu regulēšana nav vienkārša, neapdraudot vārda brīvību un nepārvēršoties par cenzūru. Kāds ir līdzsvars starp nepieciešamo naida runas apkarošanu un pamattiesību ievērošanu?

Lai apspriestu šo jautājumu, četri Francijas un Baltijas valstu pārvaldes iestāžu pārstāvji iepazīstinās ar debatēm savās valstīs un ierosinātajām iniciatīvām to risināšanai:

  • Mišela Leribona, Augstākās Audiovizuālās padomes koledžas (CSA) locekle Francijā,
  • Olivers Gailans, Tehniskā regulātora Komunikāciju departamenta (TTJA) vadītājs Igaunijā,
  • Aurēlija Ieva Druviete, Nacionālās Elektronisko masu saziņas līdzekļu padomes (NEPLPadome) priekšsēdētāja vietniece Latvijā,
  • Vadims Gasperskijs, Radio un TV padomes Juridiskā departamenta vadītājs, un Andrius Katinas, Ekonomisko organizāciju uzraudzības departamenta vadītājs Lietuvā.

Konferences moderatore – Sabīne Sile-Eglīte, Stockholm School of Economics Rīgā Mediju centra direktore.

 

Konference norit tiessaistē ar iepriekšēju pieteikšanos.