Jahta “Tara” Andrejsalā, Rīgā!

Pasākums ir noslēdzies. Aplūkot fotogrāfijās jahtas “Tara” sagaidīšanu Rīgā

Francijas vēstniecība un Francijas institūts Latvijā sadarbībā ar Rīgas domi un Latvijas Hidroekoloģijas institūtu piedāvā vakaru nepiespiestā gaisotnē klimata, vides un elektro-eksperimentālās mūzikas noskaņās, sagaidot Francijas pētniecības jahtu “Tara” Andrejsalas jahtu piestātnē trešdien, 2023.gada 21. jūnijā.

Fonds Tara Océan ir pirmais Francijas sabiedriskā labuma fonds, kura darbības centrā ir pasaules okeāns un kas attīsta atvērto zinātni, veicot nebijušus un inovatīvus pētījumus klimata pārmaiņu un to radīto seku prognozēšanai. Ar augsta līmeņa zinātnisku pētījumu palīdzību tas uzrunā jauno paaudzi, mobilizē politiķus un nodrošina valstīm piekļuvi jaunām zināšanām.

Ekspedīcijas Tara Europa, kas rīkota zinātniskā projekta TREC (Traversing European Coastlines) ietvaros, mērķis ir pētīt zemes-ūdens saskares vietu, kur dabas daudzveidības sastopas ar dažādu piesārņojumu. Atstājot Bretaņas ostu 2023. gada aprīlī, jahta “Tara” veic 25 520 km garu ceļojumu vispirms uz ziemeļiem, 2023. gada jūnijā-jūlijā kuģojot Baltijas jūrā, lai rudenī atkal dotos uz Eiropas dienvidiem gar Norvēģiju un Britu salām. Šī ekspedīcija ļauj veikt virkni zinātnisku eksperimentu, lai labāk izprastu mijiedarbību starp dabas daudzveidību, rūpniecību, kultūru un mantojumu dažādās ostās un piekrastes ekosistēmās.

Affiche Tara a Riga