10 iemesli, kāpēc apgūt franču valodu

10 bonnes raisons pour apprendre le français

1.PASAULE ŠODIEN IR DAUDZVALODĪGA

Franču valodas apguve bagātina, kā arī paplašina horizontus: gan personīgos, gan profesionālos.

2.VISĀ PASAULĒ RUNĀ FRANCISKI

Līdzās angļu valodai, franču valoda ar 321 miljoniem franciski runājošo, ir vienīgā valoda, kurā runā 5 kontinentos. Franču valoda ir arī otrā visvairāk apgūtā svešvaloda pasaulē, to apgūst 93 miljoni.

3.PAPILDU PRIEKŠROCĪBA DARBA TIRGŪ

Franču un angļu valodas prasme paplašina iespējas nacionālajā un starptautiskajā darba tirgū, jo franču valoda ir trešā globālā uzņēmējdarbības valoda.

4.KULTŪRAS PASAULES ATKLĀŠANA

Franču valoda ir internacionālā valoda kulinārijas, modes pasaulē, teātra, vizuālajā mākslā, dejā un arhitektūrā. Franču valodas zināšanas sniedz piekļuvi lieliskajai franču un frankofonajai literatūrai, tāpat arī franču kino un mūzikai.

10 bonnes raisons pour apprendre le français

5.STUDIJAS FRANCIJAS UN FRANCISKI RUNĀJOŠO VALSTU UNIVERSITĀTĒS

Prasme runāt franciski paver iespējas turpināt studijas Francijas un franciski runājošo valstu universitātēs, kas ir ierindotas starp labākajām pasaulē. Studenti, kas pārvalda franču valodu, var saņemt Francijas valdības stipendijas, lai turpinātu trešo studiju ciklu visās disciplīnās.

6.OTRA STARPTAUTISKO ATTIECĪBU VALODA

Franču valoda ir gan darba valoda, gan oficiālā valoda ANO, Eiropas Savienībā, UNESCO, NATO, Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā, Starptautiskajā Sarkanā Krusta komitejā un vairākās starptautiskās juridiskās struktūrās. Franču valoda ir galvenā valoda 3 Eiropas institūciju galvenajās mītnēs: Strasbūrā, Briselē un Luksemburgā.

10 bonnes raisons pour apprendre le français

7.CITS SKATUPUNKTS UZ PASAULI

Franču valodas zināšanas ļauj ieraudzīt pasauli no cita skatupunkta un iegūt informāciju no lielākajiem starptautiskajiem medijiem franču valodā (TV5, France 24, Radio France Internationale). Franču valoda ir arī ceturtā biežāk izmantotā valoda internetā.

8.FRANČU VALODA CITU VALODU APGUVEI

Franču valodas zināšanas palīdz apgūt citas valodas, īpaši romāņu valodas (spāņu, itāļu, portugāļu un rumāņu), bet arī angļu valodu, jo vairāk nekā 50% mūsdienu angļu valodas leksikas ir atvasināti no franču valodas.

10 bonnes raisons pour apprendre le français

9.MĪLESTĪBAS UN DOMĀŠANAS VALODA

Franču valodas nodarbības sniedz prieku mācīties skaistu, bagātu un melodisku valodu, kas bieži tiek dēvēta par mīlestības valodu. Franču valoda ir arī analītiska valoda, kas strukturē domas un attīsta kritisko domāšanu.

10.VALODA CEĻOŠANAI

Francija ir visiecienītākais tūristu galamērķis pasaulē, tā ik gadu piesaista 85 miljonus apmeklētāju. Ja ir priekšzināšanas franču valodā, ir daudz patīkamāk apmeklēt Parīzi un Francijas reģionus, kā arī vieglāk izprast franču kultūru, mentalitāti un mākslu dzīvot. Franču valoda ir vienlīdz noderīga, lai apmeklētu Āfriku, Šveici, Kanādu, Monako, Seišelu salas...