Mūzikais izlase ar izteikti francisku piesitienu

Aicinām iepazīties ar Radio Pieci franču mūzikai veltīto pārraidi sērijā “Eiropas skaņas”. Nu jau divus gadus Radio Pieci sadarbībā ar ES valstu kultūras institūtu tīkla  EUNIC pārstāvjiem Latvijā, tostarp Francijas institūtu Latvijā, aicina studijā kādu jaunieti, kas dzīvo ES valstī, bet uzturas uz laiku Latvijā, pastāstīt par mūzikas aktualitātēm savā dzimtenē.

Sestdien, 2020.gada 24.oktobrī, studijas viešņa bija Hloja, jauniete no Francijas, kura Rīgā ieradusies Erasmus programmas ietvaros. Hloja mūs iepazīstināja ar savu mīļāko dziesmu izlasi, kas bija kā ieskats viņas atmiņās par Franciju.

Orelsans, Fransiss Kabrels, Edīte Piafa… Daži no šiem māksliniekiem pieskaitāmi vakardienas vai šodienas franču mūzikas skatuves ikonām. Citi skaņdarbi, kā piemēram “Chanson de l’Autruche (Strausa dziesma) no slavenās muzikālās komēdijas “Émilie Jolie” saistīta ar jaunietes personīgo pieredzi.

Pārraides noslēgumā dzirdama dziesma “Lucifers, ko izpilda latviešu smagā roka grupa “Rebel Riot”. Tā ir arī vienīga ārzemju dziesma no 100% franču dziesmu izlases.

Pārraides ieraksts pieejams Radio Pieci interneta vietnē: https://pieci.lv/lv/lr5/raksts/eiropas-skanas/eiropas-skanas-hloja-francija.a136078/ vai franču valodā platformā Mixcloud: https://www.mixcloud.com/PieciLV/eiropas-ska%C5%86as-hloja-francija-raid%C4%ABjums-ori%C4%A3in%C4%81lvalod%C4%81/

Raidījumā dzirdēsi:

 1. Gilbert Montagné - Les Sunlights des Tropiques
 2. OrelSan - Basique
 3. Maurane - La Chanson de l’Autruche
 4. Francis Cabrel - Je l’aime à mourir
 5. Jain - Makeba
 6. General Elektriks - Raid the Radio
 7. Edith Piaf - Non, je ne regrette rien
 8. Woodkid - Iron
 9. Charles Aznavour - La Bohème
 10. Pow Wow - Le Chat
 11. Michel Sardou - Les Lacs du Connemara
 12. Rebel Riot - Lucifer

Komentāri

Your email address will not be published. Required fields are marked *