Jauns izdevums“Nemateriālais kultūras mantojums nacionālajās un starptautiskajās tiesībās”

2014. gadā Francijas institūts Latvijā atbalstīja jauna tīkla izveidi nemateriālā kultūras mantojuma izpētei. Šī tīkla, kuru vadīja Marija Kornī (Marie Cornu) un Anita Vaivade, mērķis bija veicināt Francijas un Latvijas pētnieku kopīgo darbu un viedokļu apmaiņu. 

  

Pēc vairākiem darba gadiem 2020. gadā tika publicēts kopdarbs Nemateriālais kultūras mantojums nacionālajās un starptautiskajās tiesībās: pārsniedzot 2003. gada konvenciju. Šī grāmata sniedz kritisku pieeju starptautiskajām tiesībām un vietējām tiesībām 26 valstīs, ilustrējot valstu atšķirīgo pieeju nemateriālajam mantojumam un tā aizsardzības izrietošajā sekām. 

  

Šī grāmata ir paredzēta nemateriālā mantojuma, antropoloģijas, etnoloģijas un kultūras pētniekiem un studentiem. Arīdzan šī grāmata var būt vērtīgs resurss atbildīgajiem politikā un nevalstiskajām organizācijām. 

  

Katru gadu Hubert Curien programma Osmoze, kuru vada Francijas institīts Latvijā, sniedz iespēju veidot šādas sadarbības, tādējādi veicinot zināšanu apmaiņu un attīstību starp Franciju un Latviju. 

Komentāri

Your email address will not be published. Required fields are marked *