Nos recommandations

Sagaidot vasaru, aicinām apmeklēt Rundāles pils muzeja franču dārzu. Rastrelli iecerētā dārza projekts tapa vienlaicīgi ar pils projektu. Veidojot dārza galveno kompozīciju, arhitekts iedvesmojies no Versaļas pils dārziem. Šodien centrālo baseinu ieskauj četri ornamentālie parteri, kas sastāv no zālājiem un dekoratīviem bukšu dzīvžogiem. Parterus ieskauj plašs rožu dārzs, kas izpleties gandrīz 1 ha lielā platībā. Tajā iestādītās 2300 rožu šķirnes stāsta par Eiropas rožu vēsturi, sākot no 18.gs. pirmās puses līdz pat mūsu dienām.

Francijā šī gada 5. un 6. jūnijā ikviens ir aicināts piedalīties ikgadējā akcijā Tikšanās dārzos. Izmantojiet šos datumus, lai aplūkotu Rundāles pils, baroka pils lauku ainavā, krāšņo dārzu. Pils nupat atzīmēja 285. gadadienu!

Īvs Plasro, viens no Baltijas pētījumu pionieriem Francijā, 2020. gada nogalē apgādā Éditions Armeline izdeva jaunu Baltijas reģionam veltītu darbu "Les pays baltiques. Le pluriculturalisme en héritage" (Baltijas valstis. Mantojumā saņemtais multikulturālisms).

Tajā autors izklāsta daudzu tautu vēsturi, kuras kopš daudziem gadsimtiem un līdz pat mūsu dienām dzīvo Baltijas jūras rietumu krastos. Ja Rietumeiropā multikulturālisms ir nesena parādība, tad dažās centrālās un Austrumeiropas zemēs tam ir senas saknes. Tas attiecas arī uz Baltijas valstīm, kur multikulturālisms ir vēsturisks mantojums. Grāmata, kurai ir vairāki pielikumi, tostarp kartes, ir bagātīgi ilustrēta. Tās nolūks ir sniegt visaptverošu pārskatu par Baltijas tautu likteņiem. Tautu, kuras rosina interesi, bet vēl avien ir maz  pazīstamas.

Ī. Plasro grāmatu iespējams pasūtīt sekojošā grāmatnīcu mājas lapā: Les Libraires