Francijas institūta Latvijā izsludinātie konkursi

Francijas institūts Latvijā regulāri izsludina kandidātu pieteikšanos studijām Francijā, kas atvērtas Latvijas studentiem, kuri vēlas turpināt studijas Francijas augstskolās (Francijas valdības stipendijas) un radošiem braucieniem kultūras jomas profesionāļiem (pilnveides kursi, mākslinieku rezidences). Šeit atradīsiet arī informāciju par Atbalsta programmu izdevējdarbībai vai projektu konkursu Hubert Curien partnerības programmas OSMOZE ietvaros.

 

Iestājkonkurss Bretaņas nacionālajā Teātra augstskolā (École du Théâtre National de Bretagne TNB)

Prestižā Bretaņas nacionālā Teātra augstskola TNB izsludina studentu pieteikšanos mācībām 2021./22. studiju gadā. Pieteikšanās iestājkonkursam norit no 30. novembra līdz 18. decembrim. TNB, kas atrodas Rennē, ir Eiropas Teātra un horeogrāfijas centra statuss. Ik gadu augstskola atlasa 20 audzēkņus, kas trīs gadu laikā apgūst teātra mākslinieka specialitāti.

Kopš 2018. gada konkurss vērsts uz vienādu iespēju  nodrošināšanu ikvienam kandidātam. Mācību maksa ir daudz pieejamāka, un tiek ņemta vērā gan studēt gribošā personība, gan arī apgūtās prasmes.
Sadarbībā ar Francijas institūtu teātra augstskola piedāvā atbalstu ceļa izdevumu segšanai kandidātiem, kuri rezidē ārvalstīs.

La iegūtu detalizētu informāciju par konkursu, aicinām rakstīt: concours@t-n-b.fr

Uzziņai un pieteikšanās tiešsaistē: https://www.t-n-b.fr/lecole/concours-dentree

Starptautisks plakātu konkurss Uzzīmē nāvessoda atcelšanu

Vēlies iesaistīties cīņā par nāvessoda atcelšanu, izmantojot zīmuļus, otas vai līmi? Piedalies starptautiskā plakātu konkursā un labāko darbu ceļojošā izstādē!

Tieši to piedāvā biedrība Ensemble Contre la Peine de Mort (Kopā pret nāvessodu, ECPM) un Āzijas, Āfrikas un Eiropas biedrību apvienība RIFA.

Atzīmējot 18. Starptautisko vispasaules cīņas pret nāvessodu dienu, abas šīs organizācijas aicina tevi radīt plakātu par tēmu Uzzīmē nāvessoda atcelšanu. Žūrijas atlasītie labākie 50 plakāti veidos izstādi, kas viesosies katrā no dalībvalstīm ECPM rīkoto kongresu ietvaros.

Konkurss tiek rīkots, lai ar radošuma palīdzību pievērstu jauniešu uzmanību cīņai par nāvessoda atcelšanu.

Konkursā var piedalīties ikviens jaunietis vecumā no 14 līdz 20 gadiem. Dalība konkursā ir bez maksas. Lai pieteiktos, ar pieaugušā palīdzību aizpildi šo pieteikumu un nosūti to līdz 2021.gada 10. janvārim uz šo adresi: education@ecpm.org

Dalības noteikumus var lejuplādēt šeit: https://www.ecpm.org/wp-content/uploads/flyer-concours-dessin-2020-2021-FR-121020-BD.pdf
Detalizēta informācija: https://www.ecpm.org/lancement-du-concours-international-daffiches-dessine-moi-labolition-pour-les-jeunes-engagees-contre-la-peine-de-mort/