Francijas institūta izsludinātie konkursi

Francijas institūts Latvijā regulāri izsludina kandidātu pieteikšanos studijām Francijā, kas atvērtas Latvijas studentiem, kuri vēlas turpināt studijas Francijas augstskolās (Francijas valdības stipendijas) un radošiem braucieniem kultūras jomas profesionāļiem (pilnveides kursi, mākslinieku rezidences). Šeit atradīsiet arī informāciju par Atbalsta programmu izdevējdarbībai vai projektu konkursu Hubert Curien partnerības programmas OSMOZE ietvaros.

Aicinām regulāri apmeklēt šo sadaļu, lai uzzinātu aktuālāko informāciju par atbalsta iespējām augstākās izglītības, zinātnes, kultūras vai audio vizuālajā jomā. 

#projektukonkurss |Mācību stipendija franču valodas skolotājiem Latvijā 2022.gadā

Esi franču valodas skolotājs/-a Latvijā un vēlies doties uz Franciju un piedalīties divu nedēļu apmācībā jūlijā vai augustā? Tā būs iespēja ne tikai piedalīties apmācībā, bet arī iepazīt kādu Francijas reģionu!Šogad Francijas vēstniecība un Francijas institūts Latvijā piedāvā iespēju 3 Latvijas franču valodas skolotājiem piedalīties valodniecības / pedagoģijas apmācībā! Visi izdevumi tiks apmaksāti (ceļojums, naktsmītne un apmācība)!

Līdz 5. jūnijam (ieskaitot) aicinām mums nosūtīt Tavu CV un motivācijas vēstuli franču valodā, pilnībā aizpildītu pieteikuma anketu, kurā ir norādīta viena no sekojošajām programmām:

 1. BELC été 2022
  Nantē, no 2022.gada 11.-22. jūlijam
  Lai uzzinātu vairāk par piedāvātajām prakses iespējām un programmām, aicinām apmeklēt BELC vasara 2022 mājaslapu : šeit.
 2. CLA, Université pédagogique d’été de Besançon, Franche Comté
  Bezansonā, no 2022. gada 4.-15. jūlijam / 18.-28.jūlijam vai 1.-11.augustam
  Lai uzzinātu vairāk par CLA programmu, aicinām apmeklēt CLA mājaslapu : šeit
 3. CAVILAM, Alliance française de Vichy
  Overņā, sākot no 2022.gada 4. – 18. jūlijam vai 1.-15.augustam
  Visa informācija atrodama CAVILAM mājaslapā : šeit

Pieteikumi elektroniski jānosūta Sandrai Urtānei, Francijas institūta direktores vietniecei, sandra.urtane@institut-francais.lv, un Elodijai Rambo, atašejam franču valodas jautājumos, elodie.rambaud@institut-francais.lv .

Novēlam veiksmi konkursā!

#kandidātupieteikšanās | Budapeštas vasaras universitāte – iespēja laimēt apmācību sesiju 1 personai!

No 27.līdz 30.jūnijam – klātienē! Esi franču valodas skolotājs Latvijā un vēlies apgūt jaunas apmācības tehnikas, un piedalīties radošās darbnīcās? Nekavējies! Francijas institūts Latvijā 1 franču valodas skolotājam piedāvā četru dienu apmācību sesiju no 2022.gada 27.-30.jūnijam Budapeštas Universitātē!

Programmā: trīs radošas darbnīcas (pēc izvēles) no rīta kopā ar apmācību profesionāļiem ar mērķi iepazīties izklaidējošā veidā par tādām tēmām kā podkāsti, informācija, slams vai rediģēšana.
Pēcpusdienās – darbnīcas 3 stundu garumā (pēc izvēles) tiek piedāvātas par dažādām tēmām, lai izmēģinātu jaunas darba tehnikas un pielietotu modernus un oriģinālus pedagoģiskos materiālus. Lai uzzinātu vairāk par programmu, aicinām iepazīties ar Budapeštas Universitātes bukletu: šeit.

Lai izmēģinātu veiksmi un laimētu četru dienu apmācību, nosūti pieteikumu Elodijai Rambo, atašejam franču valodas jautājumos, rakstot uz elodie.rambaud@institut-francais.lv līdz 18.maijam ieskaitot. Pieteikumā jāiekļauj:
• CV
• Izvēlētās darbnīcas rītam (1 darbnīca pēc izvēles trim rītiem) un pēcpusdienai (vēl viena cita darbnīca/dienā)
• Motivācijas vēstule attiecībā uz izvēlētajām darbnīcām.

Uzmanību! Nepilnīgi pieteikumi netiks izskatīti!
Vēlam veiksmi!

#kandidātupieteikšanās | Laimē bezmaksas vietu vasaras skolā Kānas Universitātē!

Esi vienmēr vēlējies doties uz Franciju, lai iepazītu tās kultūru un uzlabotu franču valodu? Šis konkurss ir domāts tieši Tev ! Francijas institūts Latvijā un Kānas Universitāte laimīgajam uzvarētājam piedāvā ceļojumu un divu nedēļu apmācību no 2022.gada 13.-24.jūnijam Kānas Universitātē!

Uzzināt vairāk

REZULTĀTI. Francijas institūts Latvijā un Kānas Universitāte ar prieku paziņo laimīgo uzvarētāju: Aleksandra Gailīte, Rīgas Stradiņa universitātes studente medicīnā, kura no 2022.gada 13.-24.jūnijam varēs doties divu nedēļu franču valodas un kultūras ceļojumā!

Uzzināt vairāk

#kandidātu pieteikšanās | Radoša rezidence par tēmu Izzināt kolekcijas / Parcours collections 2022

Francijas Kultūras ministrija izsludina pieteikšanos uz radošām rezidencēm Parcours de collections 2022, kas īpaši paredzētas profesionāļiem, kuri strādā muzejos, bibliotēkās, kultūras mantojuma vai arheoloģijas jomā.
Parcours de collections 2022 mērķis ir veicināt un attīstīt pētniecību, kas saistīta ar dažu Francijā saglabātu priekšmetu un kolekciju izcelsmi un vēsturi, kā arī precīzām dokumentālām liecībām par to nonākšanu kolekcijās. Radošā rezidence sniedz dažādu valstu profesionāļiem atbalstu šo priekšmetu un kolekciju identificēšanā, iespēju apmainīties ar informāciju un uzturēt dialogu ar kolēģiem Francijā, lai nonāktu pie labākas šīs kopīgās vēstures pārzināšanas. Tā nostiprina zinātniskās izpētes prasmes un sadarbību starp institūcijām.

Rezidences maksimālais ilgums ir 3 mēneši. Francijas Kultūras ministrija piešķir radošo stipendiju 1500 € mēnesī.

Kandidātu pieteikšanās līdz 2022.gada 15.aprīlim, radošajām rezidencēm no šī gada jūnija līdz decembrim.

Visa informācija un pieteikšanās anketa pieejamas tiešsaistē: uzzināt vairāk

#Zinātne |Programma Osmoze

Ir izsludināts Francijas-Latvijas Hubert Curien partnerības programmas OSMOZE 2023. gada projektu konkurss!

Šīs divpusējās programmas mērķis ir attīstīt apmaiņas starp abu valstu prestižām zinātniskajām institūcijām. Projekta pieteikumu var iesniegt visās zinātnes nozarēs, ieskaitot arī humanitārās un sociālās zinātnes.

 

Projektu iesniegšanas termiņš: 2022. gada 3. jūnijs.
Vairāk informācijas:Latvijas Zinātnes padomes mājaslapā un Campus France

Stipendijas-programma-France-Excellence-Europa-Francijas-instituts-Latvija

#Maģistrantūra | Stipendijas programma “France Excellence Europa”

Francijas prezidentūras Eiropas Savienībā ietvaros (2022.gada 1. janvāris - 30. jūnijs) studentiem no 26 Eiropas Savienības dalībvalstīm tiek piedāvāta stipendijas programma “France Excellence Europa”. Tā dod iespēju iegūt stipendiju studijām maģistrantūrā kādā no Francijas augstākās izglītības iestādēm. Aicinām pieteikties šai stipendijai un izmantot daudzās tās priekšrocības!

 

Pieteikšanās līdz 2022. gada 15. martam
E-pasts pieteikumu nosūtīšanai: fee.lettonie@campusfrance.org

 

prix-europeen-jeune-reporter

#kandidātupieteikšanās | Eiropas jaunā reportiera balva 2022

Francijas institūts Latvijā pievienojas #Prixeuropéendujeunereporter, kuru rīko Reporters d’Espoirs nolūkā veicināt franču valodas lietošanu un žurnālistu piedāvātos aktuālo jautājumu risinājumus Eiropas mērogā.

Konkursā aicināti piedalīties jaunie žurnālisti vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Žūrija vērtēs reportāžu kvalitāti, īpaši tās, kuras aplūko iedvesmotas, solidāras un ilgtspējīgas sabiedrības problēmas un iniciatīvas vienotas Eiropas tēla veidošanā.

Pieteikšanās līdz 2022.gada 22.februārim !
Balvu fonds 6 labākajiem žurnālistiem 10 000 €

Vairāk informācijas

Pieteikšanās stipendijai augsta līmeņa zinātnes praksei

Francijas vēstniecība Latvijā un Francijas institūts Latvijā piedāvā jaunu mobilitātes programmu jaunajiem pētniekiem: augsta līmeņa zinātnes praksi.

Radīta ar mērķi stiprināt sadarbību zinātnē starp Latviju un Franciju, šī stipendija piedāvā jaunajiem Latvijas pētniekiem prakses iespēju kādā no Francijas pētniecības laboratorijām.

Pieteikumu iesniegšana 2021./2022. studiju gadam ir noslēgusies.

Pieteikšanās stipendijai studijām doktorantūrā vienlaikus Latvijā un Francijā!

Kopīgās doktorantūras studijas jaunajiem pētniekiem sniedz iespēju strādāt divās komandās, divu zinātnisko vadītāju uzraudzībā. Šis studiju veids ļauj piekļūt plašākam resursu klāstam, izmantot papildu zināšanas un noslēgumā iegūt abu valstu zinātniskos grādus.

Lai veicinātu Francijas un Latvijas zinātnisko sadarbību, aicinām pieteikties tos studentus, kuri vēlas izstrādāt promocijas darbu ar diviem zinātniskajiem vadītājiem.

Vairāk informācijas: iepazīties ar stipendijas aprakstu

Pieteikšanās Francijas valdības stipendijām!

Katru gadu, Francijas valdība konkursa kārtībā piešķir stipendijas Latvijas studentiem, kuri izvēlas studēt Francijā. Programmas dalībniekiem studiju laikā ir iespēja gan paaugstināt savas profesionālās zināšanas, gan arī iegūt bagātu kultūras un intelektuālo pieredzi.

Ja plānojat maģistra grādu iegūt kādā no Francijas augstskolām, tad stipendija var būt nozīmīgs atbalsts studiju projekta īstenošanā.

Pieteikumu iesniegšana 2021./2022. studiju gadam ir noslēgusies.