Francijas institūta izsludinātie konkursi

Francijas institūts Latvijā regulāri izsludina kandidātu pieteikšanos studijām Francijā, kas atvērtas Latvijas studentiem, kuri vēlas turpināt studijas Francijas augstskolās (Francijas valdības stipendijas) un radošiem braucieniem kultūras jomas profesionāļiem (pilnveides kursi, mākslinieku rezidences). Šeit atradīsiet arī informāciju par Atbalsta programmu izdevējdarbībai vai projektu konkursu Hubert Curien partnerības programmas OSMOZE ietvaros.

Aicinām regulāri apmeklēt šo sadaļu, lai uzzinātu aktuālāko informāciju par atbalsta iespējām augstākās izglītības, zinātnes, kultūras vai audio vizuālajā jomā. 

prix-europeen-jeune-reporter

#kandidātupieteikšanās | Eiropas jaunā reportiera balva 2022

Francijas institūts Latvijā pievienojas #Prixeuropéendujeunereporter, kuru rīko Reporters d’Espoirs nolūkā veicināt franču valodas lietošanu un žurnālistu piedāvātos aktuālo jautājumu risinājumus Eiropas mērogā.

Konkursā aicināti piedalīties jaunie žurnālisti vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Žūrija vērtēs reportāžu kvalitāti, īpaši tās, kuras aplūko iedvesmotas, solidāras un ilgtspējīgas sabiedrības problēmas un iniciatīvas vienotas Eiropas tēla veidošanā.

Pieteikšanās līdz 2022.gada 22.februārim !
Balvu fonds 6 labākajiem žurnālistiem 10 000 €

Vairāk informācijas

Latvijas-Francijas sadarbība zinātnē

Paziņojums jaunajiem pētniekiem. Ir izsludināts Francijas-Latvijas Hubert Curien partnerības programmas OSMOZE 2021. gada projektu konkurss!
Šīs divpusējās programmas mērķis ir attīstīt apmaiņas starp abu valstu prestižām zinātniskajām institūcijām. Projekta pieteikumu var iesniegt visās zinātnes nozarēs, ieskaitot arī humanitārās un sociālās zinātnes.

Projektu iesniegšanas termiņš: 2021. gada 15. septembris.

Vairāk informācijas campusfrance.org/fr/osmose un https://www.viaa.gov.lv/lv/osmoze-izsludinatie-konkursi

Pieteikšanās stipendijai augsta līmeņa zinātnes praksei

Francijas vēstniecība Latvijā un Francijas institūts Latvijā piedāvā jaunu mobilitātes programmu jaunajiem pētniekiem: augsta līmeņa zinātnes praksi.

Radīta ar mērķi stiprināt sadarbību zinātnē starp Latviju un Franciju, šī stipendija piedāvā jaunajiem Latvijas pētniekiem prakses iespēju kādā no Francijas pētniecības laboratorijām.

Pieteikumu iesniegšana 2021./2022. studiju gadam ir noslēgusies.

Pieteikšanās stipendijai studijām doktorantūrā vienlaikus Latvijā un Francijā!

Kopīgās doktorantūras studijas jaunajiem pētniekiem sniedz iespēju strādāt divās komandās, divu zinātnisko vadītāju uzraudzībā. Šis studiju veids ļauj piekļūt plašākam resursu klāstam, izmantot papildu zināšanas un noslēgumā iegūt abu valstu zinātniskos grādus.

Lai veicinātu Francijas un Latvijas zinātnisko sadarbību, aicinām pieteikties tos studentus, kuri vēlas izstrādāt promocijas darbu ar diviem zinātniskajiem vadītājiem.

Vairāk informācijas: iepazīties ar stipendijas aprakstu

Pieteikšanās Francijas valdības stipendijām!

Katru gadu, Francijas valdība konkursa kārtībā piešķir stipendijas Latvijas studentiem, kuri izvēlas studēt Francijā. Programmas dalībniekiem studiju laikā ir iespēja gan paaugstināt savas profesionālās zināšanas, gan arī iegūt bagātu kultūras un intelektuālo pieredzi.

Ja plānojat maģistra grādu iegūt kādā no Francijas augstskolām, tad stipendija var būt nozīmīgs atbalsts studiju projekta īstenošanā.

Pieteikumu iesniegšana 2021./2022. studiju gadam ir noslēgusies.