Francijas institūta izsludinātie konkursi

Francijas institūts Latvijā regulāri izsludina kandidātu pieteikšanos studijām Francijā, kas atvērtas Latvijas studentiem, kuri vēlas turpināt studijas Francijas augstskolās (Francijas valdības stipendijas) un radošiem braucieniem kultūras jomas profesionāļiem (pilnveides kursi, mākslinieku rezidences). Šeit atradīsiet arī informāciju par Atbalsta programmu izdevējdarbībai vai projektu konkursu Hubert Curien partnerības programmas OSMOZE ietvaros.

Aicinām regulāri apmeklēt šo sadaļu, lai uzzinātu aktuālāko informāciju par atbalsta iespējām augstākās izglītības, zinātnes, kultūras vai audio vizuālajā jomā. 

Ekpress konkurss |Vasaras skola Budapešta 2021 !

Vasaras skola Budapešta 2021 norisināsies no 28. jūnija līdz 2. jūlijam tiešsaistē!

Francijas institūta Latvijā franču valodas un izglītības nodaļa dod iespēju 3 franču valodas skolotājiem no Latvijas iespēju tajā ņemt dalību!

Ja vēlaties laimēt bezmaksas pieteikšanos, jums pietiks ar komentāru Francijas institūta Facebook lapā, norādot savu uzvārdu un vārdu, mācību iestādi, kurā strādājat, kā arī jūs interesējošās meistarklases. Tas jāpaspēj līdz 11. jūnija plkst.16.00!

Trīs laimīgie uzvarētāji tiks noskaidroti izlozē un tūlīt pat uzrunāti, lai veiktu pieteikšanos!

Pieteikšanās stipendijai augsta līmeņa zinātnes praksei

Francijas vēstniecība Latvijā un Francijas institūts Latvijā piedāvā jaunu mobilitātes programmu jaunajiem pētniekiem: augsta līmeņa zinātnes praksi.

Radīta ar mērķi stiprināt sadarbību zinātnē starp Latviju un Franciju, šī stipendija piedāvā jaunajiem Latvijas pētniekiem prakses iespēju kādā no Francijas pētniecības laboratorijām.

Pieteikumu iesniegšana 2021./2022. studiju gadam ir noslēgusies.

Pieteikšanās stipendijai studijām doktorantūrā vienlaikus Latvijā un Francijā!

Kopīgās doktorantūras studijas jaunajiem pētniekiem sniedz iespēju strādāt divās komandās, divu zinātnisko vadītāju uzraudzībā. Šis studiju veids ļauj piekļūt plašākam resursu klāstam, izmantot papildu zināšanas un noslēgumā iegūt abu valstu zinātniskos grādus.

Lai veicinātu Francijas un Latvijas zinātnisko sadarbību, aicinām pieteikties tos studentus, kuri vēlas izstrādāt promocijas darbu ar diviem zinātniskajiem vadītājiem.

Vairāk informācijas: iepazīties ar stipendijas aprakstu

Pieteikšanās Francijas valdības stipendijām!

Katru gadu, Francijas valdība konkursa kārtībā piešķir stipendijas Latvijas studentiem, kuri izvēlas studēt Francijā. Programmas dalībniekiem studiju laikā ir iespēja gan paaugstināt savas profesionālās zināšanas, gan arī iegūt bagātu kultūras un intelektuālo pieredzi.

Ja plānojat maģistra grādu iegūt kādā no Francijas augstskolām, tad stipendija var būt nozīmīgs atbalsts studiju projekta īstenošanā.

Pieteikumu iesniegšana 2021./2022. studiju gadam ir noslēgusies.